میثم مروستی یکی از بهترین های موسیقی کشور با ساز ویولن هنرنمایی میکند | فیلم

میثم مروستی یکی از بهترین های موسیقی کشور با ساز ویولن هنرنمایی میکند

میثم مروستی یکی از بهترین های موسیقی کشور با ساز ویولن هنرنمایی میکند.

این نوازنده درجه یک متولد ۱۵ دی ماه ۱۳۶۰ در تهران است. از همان کودکی با تشویق و حمایت خانواده به فراگیری موسیقی پرداخت و از ۵ سالگی به تمرین تنبک نزد کامیار محبت مشغول شد، تا آنجا که ۵ سال بعد در سن ۱۰ سالگی در جشنواره فجر ۱۳۷۰ جایزه بهترین نوازنده کشور را در بخش رقابتی دریافت کرد.

همزمان به یادگیری پیانو نزد آرمیک سرکیسیان و همچنین آشنایی با سازهای الکترونیک پرداخت و پس از آن به توصیه پدر در سال ۱۳۷۱ گام در راه فراگیری موسیقی ایرانی با تار و سه‎تار نهاد.

کنجکاوی و علاقه وی در موسیقی ایرانی در مدت آموزش سه‎تار نزد مجید واصفی، او را بر آن داشت تا به آموزش، تمرین و کند‎وکاو در نوازندگی سازهای دیگر ایرانی همچون سنتور، نی و کمانچه نیز بپردازد.

همراه با آموزش ویولن نزد استاد والودیا تارخانیان در سال ۱۳۷۵ شروع به فراگیری تئوری، هارمونی و سپس آهنگسازی نزد استاد علیرضا مشایخی نمود و همزمان و به صورت پاره وقت به درخواست ناصر نظر (سرپرست و مدیر آموزشگاه پارس) اقدام به تشکیل گروه سنتی پارس و همچنین تدریس سازهای ایرانی از جمله تار و سه‎تار کرد.

علاقه او به شعر و ادبیات فارسی و همچنین آواز ایرانی که تا آن روز به صورت خودآموز در اجرا‌های متفاوت به صورت ساز و آواز در قالب گروه‎های متعدد نمود داشت، در سال ۱۳۷۶ وی را برآن داشت تا در کلاس‌های آواز و ردیف خوانی استاد نصرالله ناصح‌پور حضور یابد و به فراگیری ردیف استاد عبدالله خان دوامی و همچنین تصنیف خوانی بپردازد

(۴۳)

44
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>