اجرای پرلود سوئیت شماره یک باخ توسط عباس ظهیرالدینی | فیلم

اجرای پرلود سوئیت شماره یک باخ توسط عباس ظهیرالدینی

اجرای پرلود سوئیت شماره یک باخ توسط عباس ظهیرالدینی را از موج آنلاین تماشا کنید.

عباس ظهیرالدینى، یکى دیگر از خانواده هنرمند ظهیرالدینى‏ها است که موسیقى در تار و پود وجودش موج میزند و در واقع موسیقى را به ارث برده، وى در سال ۱۳۲۲ در تهران قدم به عرصه وجود گذارد و پس از طى تحصیل ابتدایى، بین سالهاى ۱۳۳۶- ۱۳۳۷ وارد هنرستان عالى موسیقى تهران شد.

عباس ظهیرالدینى، در این هنرستان، ابتدا در رشته ویولنسل زیر نظر میشل خوتسیف به فراگیرى موسیقى پرداخت و اولین درس‏ها را از این استاد بزرگ آموخت و با استعداد سرشارى که در وى وجود داشت حدود یک سال بعد به اجراى تکنوازى به همراهى پیانو در تالار فرهنگ پرداخت که بسیار مورد تشویق و تحسین استادان هنرستان و هنردوستان واقع گشت.

در سال ۱۳۴۲، به ارکستر سمفونیک تهران به رهبرى حشمت سنجرى پذیرفته شد و همکارى خود را با این ارکستر رسما آغاز کرد، در سال ۱۳۴۵، با اجراى سونات روبرگ دیپلم هنرستان عالى موسیقى تهران را پشت سر نهاد و وارد دوره لیسانس هنرستان گردید. عباس ظهیرالدینى، چون هنرمندى فعال و کوشا بود، پیوسته در طلب علم موسیقى و فراگیرى آن در فعالیت بود، لذا در سال ۱۳۵۳ نیز در کنار فعالیت در ارکستر سمفونیک تهران، کنسرتو ویولنسل اپوس ۳۳، اثر سن سانس را به همراهى ارکستر هنرستان به سرپرستى على رهبرى به اجرا در آورد و وزنه دیگرى بر کفه موفقیت هایش افزود.

 

(۲۴)

25
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>