نوازندگی حیرت انگیز یک ساز چینی به نام Ruan با چشم بسته | فیلم

نوازندگی حیرت انگیز یک ساز چینی به نام Ruan با چشم بسته

نوازندگی حیرت انگیز یک ساز چینی به نام Ruan با چشم بسته را از موج آنلاین تماشا کنید.

RUAN یک ساز چینی رشته ای است. شبیه عود با گردنی پیچیده می باشد. قبلا رشته های سیم این ساز از ابریشم درست می شد .گاهی ruanqin نامیده می شود، به ویژه در تایوان.

از ملل باستانی چینیها و اقوام سامی و آریایی آثاری در موسیقی به یادگار گذاشتند .

در کشور چین ساختن آهنگهای موسیقی مختص پادشاهان آن کشور بود و نخستین بار امپراطور بزرگ فوهی Fou-hi قریب پنج هزار سال پیش از میلاد مسیح ، موسیقی چینی را تدوین کرد . اما اقوام سفید پوست که در آسیای غربی ، افریقای شمالی و اروپای شرقی هسته تمدن قدیم را به وجود آوردند پیش از چینیها در تاریخ موسیقی اهمیت دارند .

ابتدا کشورهای سامی مانند مصر کلده سومر و اسرائیل بنیان موسیقی را گذاشتند و در کشورهای آریایی یونان و ایران بعد از آنها به موسیقی توجه پیدا کردند . اما از نظر علمی یونان پایه موسیقی غربی و ایران اساس موسیقی شرقی را بنا نهاد .

موسیقی در چین باستان به ندرت هنری مستقل شناخته شده بود و همواره با تشریفات دینی و نمایشی همراهی داشته است. بر اساس روایات چینی، موسیقی نیز از ابتکارات “فوشی” خان افسانه ای است . در زندگی چینی ها، از همان نخست رقص و موسیقی همراه با آیین های مختلف ( به منظور باروری زمین – پیروزی در جنگ – پیشگیری بیماری و سایر بحران ها ) نقشی اساسی و مهم ایفا کرده است، به طوری که اکثر فرمانروایان چینی این نوع فعالیت ها را برای هماهنگ ساختن کشور خویش ضروری می‌دانستند.

 

(۳۳)

34
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>