کنسرت هم آوایان خنیا به سرپرستی پری ملکی ۱۲ بهمن در تالار رودکی برگزار شد | فیلم

کنسرت هم آوایان خنیا به سرپرستی پری ملکی  ۱۲ بهمن در تالار رودکی برگزار شد

کنسرت هم آوایان خنیا به سرپرستی پری ملکی  ۱۲ بهمن در تالار رودکی برگزار شد.

گروه موسیقی «خنیا» دوازدهم بهمن‌ماه در تالار رودکی،‌ تصنیف‌های ماندگاری از آهنگسازانی چون علی تجویدی، همایون خرم، امیر جاهد و دیگران را اجرا کرد.

این برنامه در دو بخش اجرا شد:

«در بخش اول تصنیف‌های «درد عشق و انتظار» اثر همایون خرم، «آتش کاروان» از علی تجویدی و دو آهنگ محلی «چو مرغ شب» و «رشید خان» اجرا شد که همگی در دستگاه شور هستند. سپس در بخش دوم برنامه در دستگاه چهارگاه تصنیف «هزاردستان» اثر امیر جاهد، «پیغام من» اثر تجویدی، «بیا بیا» اثر بدیعی و آهنگ قدیمی «نگارا» روی صحنه رفت.»

گروه خنیا که بیش از دو دهه در عرصه موسیقی مشغول فعالیت است تا کنون بیش از ۲۰۰ اجرا در کشورهای مختلف جهان و ایران برگزار کرده است. ملکی در این باره می‌گوید: «تلاش ما همواره توجه به استعدادهای جوانان در حوزه موسیقی و همچنین توجه علمی به هنرموسیقی بوده است. در این راستا از سال ۹۴ کلاس‌های آموزشی نیز تشکیل دادیم تا آواز ایرانی را با تکیه بر شیوه‌های تئوریک در علم موسیقی به علاقه‌مندان آموزش دهیم و اجرای پیش‌رو درواقع دومین دستاورد گروه خنیا در چنین کلاس‌هایی به‌شمار می‌رود.»

(۱۳۶)

137
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>