اجرای آهنگ زیبای چوپان تنها با پن فلوت گئورگ زامفیر | فیلم

اجرای آهنگ زیبای چوپان تنها با پن فلوت گئورگ زامفیر

اجرای آهنگ زیبای چوپان تنها با پن فلوت گئورگ زامفیر را از موج آنلاین تماشا کنید.

گئورگ زامفیر (به رومانیایی: Gheorghe Zamfir) (زادهٔ ۶ آوریل ۱۹۴۱ در رومانی) نوازنده برجسته پن فلوت است.

مشهورترین ساندترک وی ، بی‌شک ، قطعه «چوپان تنها»  که با ارکستر جیمز لست ، اجرا شده است و در فیلم «بیل را بکش – نسخه اول» کوئنتین تارانتینو استفاده شده است..

وی به عنوان استاد بی رقیب پن فلوت شناخته می شود و گفته می شود که هیچ کس به اندازه ی وی در محبوبیت پن فلوت در سطح جهانی تاثیر گذار نبوده است.

زامفیر با اهنگسازان بزرگی همچون انیو موریکونه و جیمز لست همکاری داشته‌است. از جمله در اجرای موسیقی فیلم روزی روزگاری در آمریکا (اثر انیو موریکونه) و موسیقی فیلم بیل را بکش (اثر جیمز لست).

پن فلوت، زامپونیا و یا سازدهنی سرخ‌پوستان نوعی فلوت و از سازهای محلی قوم اینکا در آمریکای جنوبی است. نام این ساز برگرفته از مجسمه ی خدای پن است که این ساز را در دست دارد، برگرفته شده است.

این ساز از تعدادی لوله که از بزرگ‌ترین به کوچک‌ترین کنار هم قرار گرفته تشکیل شده است. یک طرف این لوله‌ها مسدود است. این ساز اغلب در گام سول ماژور کوک می شود. پن فلوت در آمریکای لاتین در کشورهای پرو و اکوادور و در اروپا در کشورهای رومانی و لهستان از محبوبیت خاصی برخوردار است.

نوازندگان:
گئورگ زامفیر
افشین پن فلوت
گروه موسیقی کمل
مارک تسلوک

 

 

(۴۳۱)

432
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>