کلیپ زیبایی از اجرای سازدهنی (هارمونیکا) با هنرنمایی لیتل والتر | فیلم

کلیپ زیبایی از اجرای سازدهنی (هارمونیکا)  با هنرنمایی لیتل والتر

کلیپ زیبایی از اجرای سازدهنی (هارمونیکا)  با هنرنمایی لیتل والتر را از موج آنلاین تماشا کنید.

لیتل والتر
(Little Walter )

ماریون والتر جاکوبز خواننده، آهنگساز ، ترانه سرا و نوازنده بزرگ سبک بلوز  با نام لیتل والتر شناخته می شود . لیتل والتر را به دلیل شیوه نوازندگی منحصر به فرد، انقلابی و تاثیرگذارش در هارمونیکا با نوازندگان بزرگی مانند جنگو رینهارت در گیتار، چارلی پارکر در ساکسفون و جیمی هندریکس در گیتار الکتریک مقایسه می کنند. او همچنین عضو برجسته تالار مشاهیر بلوز و راک اندرول است.
لیتل والتر اولین ضبط خود را در سال ١٩۴٧ برای کمپانی Bernard Abrams انجام داد. در آنجا با گیتاریستی به نام جیمی راجر آشنا شد که او، لیتل والتر را به مودی واترز (پدر سبک شیکاگو بلوز) معرفی کرد و این آشنایی زمینه ساز تشکیل “گروه مودی” در سال ١٩۵٠ شد. ترانه Juke که حاصل همکاری این گروه بود در ١٩۵٣ توانست رکورد بالاترین فروش کمپانی Chess را بشکند و توانست برای مدتها در صدر جدول بهترینهای R&B قرار بگیرد. والتر در این سالها بهترین نوازنده هارمونیکا بود اما بدلایل مشکلاتی، همکاری وی با گروهها کوتاه بود.

وی گروه جدید تشکیل داد و دومین ترانه پرفروش خود با نام My babe را اجرا کرد، ترانه ای که به گواهی مجله رولینگ استونز، پایه های موسیقی راک اند رول را تشکیل داد. والتر ترانه های دیگری نیز دارد که متن بسیاری از آنها را “ویلی دیکسون” سروده است. والتر حدود ١۵ آلبوم از خود بجا گذاشت که هریک جزو بهترین آثار هارمونیکای بلوز هستند.

 

(۳۹)

40
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>