اجرای بسیار زیبا با تار آذری از رامیز قلی اف (نیه دوندو) | قیلم

اجرای بسیار زیبا با تار آذری از رامیز قلی اف (نیه دوندو)

اجرای بسیار زیبا با تار آذری از رامیز قلی اف (نیه دوندو) را از موج آنلاین تماشا کنید.

رامیز قلی اف چهره شناخته شده و محبوبی در میان موسیقی دوستان در ایران است.وی نوازنده برجسته تار اهل جمهوری آذربایجان می باشد.

بخشی از مصاحبه با وی :

شما نوای تار آذربایجانی را در دنیا جهانی کرده اید. فکر می کنید یونیورسال شدن یک هنر نیازمند چه المان هایی است؟
همه ما هنرمندانی که سعی در جهانی شدن هنرمان داریم با هم در این زمینه همفکر هستیم و باید به هم کمک کنیم چون اگر ضعفی در کار هنری مان وجود داشته باشد ما را از مقصد نهایی مان دور می کند. برای اینکه این اتفاق رخ دهد زمان و تلاش بسیاری لازم است. شکر خدا ایران مثل ۴۰-۳۰ سال قبل نیست. الان برای علمی کردن موسیقی و به نت درآوردن آن انرژی و زمان زیادی می گذارند و برای قطعاتی که نواخته می شوند نت ها و مکتوبات نوشتاری موجود است.

در ایران نوازنده هایی مثل کیوان ساکت را داریم که با امکانات تکنیکی بسیار بالایی ساز می زنند و من خوشحالم که با او در شهرهایی مثل تهران، کرمانشاه و تبریز برنامه اجرا کردم. پس باید جهانی شد. تار شیراز صدای خاص خودش را دارد اما باید بتواند خودش را با موسیقی غربی تطبیق دهد. یک ساز باید این قابلیت ها را داشته باشد اما از طرف دیگر هم تلاش لازم است. من آنقدر که ساز زده ام و در این راه انرژی گذاشته ام دست ها و حتی ذهنم تاول زده است.

 

 

(۶۵)

66
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>