اجرای دیوید بویی با آهنگ زیبای Space Oddity با ترجمه فارسی | فیلم

اجرای دیوید بویی با آهنگ زیبای Space Oddity با ترجمه فارسی

آهنگ زیبای Space Oddity که از بهترین کارهای زنده یاد دیوید بویی است  با ترجمه فارسی از موج آنلاین تماشا کنید.

این آهنگ درباره فضانوردی به نام سرگرد تام(Major Tom) است که قراره به ماموریت فضایی برود.

این آهنگ در زمانی منتشر شد که رقابت فضایی بین شوروی و آمریکا ایجاد شده بود و علاقهٔ فراوانی در جامعه دربارهٔ فضانوردی وجود داشت.آهنگ ۵ روز پیش از پرتاب آپولو ۱۱ به فضا و ۱۰ روز قبل از اولین فرود انسان به روی ماه منتشر شد.

دیوید رابرت جونز  که به عنوان دیوید بویی (به انگلیسی: David Bowie) شناخته می‌شود، موسیقی‌دان، خواننده، تهیه‌کننده، آهنگ‌ساز، نقاش و بازیگر مشهور انگلیسی بود. او در ۵ دهه جزو یکی از شخصیت‌های محبوب موسیقی عامه‌پسند بود و به خصوص در طول دههٔ ۷۰ به شهرت فراوان دست پیدا کرد. کارهای وی با اختراع و ارائهٔ بصری مشخص شده بود، و همچنین موسیقی و صحنه‌سازی‌اش موسیقی عامه‌پسند را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

 

بویی در طول عمرش بیش از ۱۴۰ میلیون رکورد در سراسر جهان به فروش رسانید و در انگلستان موفق به دریافت ۹ گواهی‌نامه آلبوم پلاتین، ۱۱ طلا و هشت نقره شد. در ایالات متحده نیز پنج پلاتین و هفت گواهی‌نامهٔ طلا دریافت کرد. او در سال ۱۹۹۶ به تالار مشاهیر راک اند رول دعوت شد.

در یک نظرسنجی در سال ۲۰۰۲ که توسط بی‌بی‌سی و برای انتخاب “۱۰۰ بریتانیایی بزرگ تاریخ” صورت گرفت، دیوید بویی در جایگاه ۲۹ام قرار گرفت. بویی در رده‌بندی مجله رولینگ استون در رده ۳۹ام جدول “۱۰۰ هنرمند بزرگ تاریخ موسیقی راک ” و همچنین در رده ۲۳ام جدول “بهترین خوانندگان تمام دوران‌هاً ایستاده است.

وی در سال ۱۹۹۲ با ایمان عبدالمجید، مانکن مشهور سومالیایی‌تبار ازدواج کرد.

دیوید بویی در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۶ پس از ماه‌ها مبارزه با سرطان در نیویورک جان سپرد.

(۷۵)

76
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>