کنسرت لد زپلین با اجرای آهنگ پلکانی به سوی بهشت با ترجمه فارسی | فیلم

کنسرت لد زپلین با اجرای آهنگ پلکانی به سوی بهشت با ترجمه فارسی

آهنگ پلکانی به سوی بهشت با ترجمه فارسی را از موج آنلاین تماشا کنید.

Stairway to Heaven در لیست ۵۰۰ آهنگ برتر تاریخ رولینگ استون در رده ۳۱ و در لیست VH1 رده ۳ قرار داره و بیشترین درخواست پخش آهنگ از رادیو در دهه ۷۰ رو داشته.گیتار سولوی این آهنگ نواخته شده توسط جیمی پیج در رده نخست برترینهای تاریخ راک اندرول مجله دنیای گیتار قرار دارد.

لد زپلین (به انگلیسی: Led Zeppelin) یک گروه موسیقی راک اهل انگلستان بود که در سال ۱۹۶۸ در لندن تأسیس شد. این گروه از جیمی پیج (گیتاریست گروه)، رابرت پلنت (خوانندهٔ گروه)، جان پل جونز (نوازندهٔ گیتار بیس) و جان بونام (نوازندهٔ درامز) تشکیل شده بود. صدای سنگین درام و گیتار ، آواز و اشعار ساختار شکن در اولین آثار که ریشه در بلوز داشت و نوآوری بزرگ به حساب می آمد ، موجب شده تا از آن‌ها به عنوان پیشوای سبک هوی متال و بزرگترین گروه هارد راک تاریخ یاد شود، هرچند که سبک موسیقی منحصر به فرد آن‌ها، تحت تأثیر سبک‌های گوناگونی از جمله موسیقی فولک قرار داشته است.

این گروه با آلبوم‌هایی مانند لد زپلین (۱۹۶۹)، لد زپلین دو (۱۹۶۹)، لد زپلین سه (۱۹۷۰)، آلبوم چهارم آن‌ها که بی‌نام بود، خانه‌های الهی (۱۹۷۳) و فیزیکال گرافیتی، موفقیت‌های تجاری زیادی را کسب کرد. چهارمین آلبوم آن‌ها، ترانه‌ای به نام پلکانی به سوی بهشت دارد که از جمله محبوب‌ترین و تأثیرگذارترین ترانه‌ها در تاریخ موسیقی راک است و به محبوب شدن گروه کمک بسیاری کرد.

 

«پلکانی به بهشت» ترانه‌ای از این گروه راک است که در نوامبر ۱۹۷۱ منتشر شد. این ترانه توسط جیمی پیج (گیتاریست) و رابرت پلنت (خواننده) برای چهارمین آلبوم استودیویی‌شان ساخته شد. «پلکانی به‌سوی بهشت» که حدود ۸ دقیقه زمان دارد از فراز و فرودهایی در گام و بلندی برخوردار است.

(۳۲)

33
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>