تمرین و بخشهایى از کنسرت ارکستر موج نو در تالار رودکى | فیلم

تمرین و بخشهایى از کنسرت ارکستر موج نو در تالار رودکى

تمرین و بخشهایى از کنسرت  « ارکستر موج نو » به رهبری پویا سرایی در تالار رودکى را از موج آنلاین تماشا کنید.

«ارکستر موج نو» علی قمصری روز دوشنبه یازدهم بهمن‌ماه در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود.

اجرای این گروه که پیش‌تر قرار بود در تاریخ ۲ بهمن‌ماه در تالار رودکی برگزار شود؛ به علت اعلام عزای عمومی لغو شده بود. این کنسرت، در سانسى تازه، دوشنبه یازدهم بهمن‌ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

ساختار این ارکستر متشکل از سازهای موسیقی ایرانی و قطعات آن بر مبنای موسیقی ردیف دستگاهی تنظیم شده‌ است. در این کنسرت، بر خلاف اجراى قبل خواننده‌‌گان با فرمى شبیه اپراى ایرانى، در فرم‌هاى مختلفى مانند آوازخوانى، تصنیف‌خوانى و اجراى کُرال چندصدایى،اجرایی به تماشا خواهند گذاشت.

خوانندگان کُر از میان بیش از ۶۵٠ شرکت کننده در آزمون ورودى موج نو، و از سراسر ایران انتخاب شده‌اند و رهبرى این ارکستر مانند سال گذشته به عهده‌ پویا سرایى، نوازنده سنتور و مدرس دانشگاه و آهنگساز  خواهد‌ بود.

اما از آنجا که کلام تنها راوى قمصرى نیست؛ در این کنسرت، موسیقى بی‌کلام، نقش موثر و تعیین کننده در روایت داستان خواهد داشت. در آهنگسازى این اجرا از قدیمى ترین و جدیدترین فرم‌ها و قالب‌های موسیقایی استفاده شده‌است. طورى که «رِنگ» و «چهارمضراب» دیگر فرم‌ها، در رنگ‌آمیزى و بافت نوینى متجلى شده‌اند.

هم‌چنین، رهبرى ارکستر موج نو مانند سال گذشته به عهده‌ى پویا سرایى خواهد‌بود که چندى پیش دوره‌ى رهبرى‌ارکستر را در ارمنستان با موفقیت سپرى کرده‌است.

(۹)

10
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>