ارکستر « تنبورنوازان میرآترا » ۱۱ بهمن در تالار رودکی به روی صحنه می رود | فیلم

ارکستر « تنبورنوازان میرآترا » ۱۱ بهمن در تالار رودکی به روی صحنه می رود

به گزارش موج آنلاین ,  ارکستر میرآترا با اجرای موسیقایی اشعار عرفانی و انتقادی به روی صحنه می‌رود.

ارکستر تنبورنوازان میرآترا اشعاری از فروغی بسطامی، مولانا و هوشنگ ابتهاج را در قالب موسیقی اجرا می‌کند. به گفته میرامیر، رهبر ارکستر، در این اجرا قطعاتی بر اساس ساز تنبور تنظیم شده و با شانزده نوازنده به روی صحنه می‌رود. او درباره گروه میرآترا گفت: ارکستر میرآترا با شصت عضو ثابت مدت پنج سال است که فعالیت خود را به شکل جدی آغاز کرده و سعی می‌کند ترکیب ملموس‌تری از ارکسترسیون ایرانی را پایه‌ریزی کند. نام ارکستر به معنای فرزند آتش است و ما تلاش می‌کنیم همچون نام ارکستر نشانه‌ی روشنایی و گرما باشیم.

میرامیر درباره دیگر ویژگی‌های اجرای پیش‌رو افزود: در این برنامه دو قطعه ا افسانه‌ی تنبور سید خلیل عالی‌نژاد را نیز اجرا می‌کنیم. همچنین سازهای بزک، عود، کمانچه را نیز در اجرا به‌کار می‌بریم تا رنگ‌بندی جذاب‌تری به آن بدهیم. دو کوبه‌ای نواز خوب نیز ما را در این برنامه همراهی می‌کنند. حضور حمیدرضا یوسفی و استاد نبیل یوسف شریداوی از نقاط قوت این اجرا محسوب می‌شود. وی درباره خواننده میرآترا گفت: خوانندگی ارکستر بر عهده محمد کرد است که به مدت پنج سال در کنار ما فعالیت کرده است.

گفتنی است ارکستر میرآترا ۱۱ بهمن‌ماه در تالار رودکی به روی صحنه می‌رود.

(۱۸)

19
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>