اجرای آهنگ زیبا Wish You Were Here از پینک فلوید با ترجمه فارسی | فیلم

اجرای آهنگ زیبا Wish You Were Here از پینک فلوید با ترجمه فارسی

اجرای آهنگ زیبا Wish You Were Here از پینک فلوید با ترجمه فارسی را از موج آنلاین تماشا کنید.

کاش اینجا بودی ( به انگلیسی: Wish You Were Here ) یک آلبوم مفهومی از گروه موسیقی پراگرسیو راک بریتانیایی، پینک فلوید ، است.

این آلبوم نُهمین آلبوم گروه‌است و موضوعاتی از قبیل «کسب و کار در موسیقی»، «عدم حضور یک فرد» و عضو گذشته‌ی گروه یعنی سید برت را مورد بررسی قرار می‌دهد. آلبوم درابی رود استودیوز در لندن ضبط شده و ایدهٔ اصلی آلبوم توسط راجر واترز داده شد که پیشنهاد کرد آهنگ «بدرخش ای الماس مجنون» به دو آهنگ تقسیم شود و در بین این دو بخش، سه‌آهنگ جدید قرار بگیرد.

در  آلبوم آهنگ «بدرخش ای الماس مجنون» به عضو سابق گروه پینک فلوید سید برت تقدیم شده‌است که در هنگام ضبط این اثر به طور اتفاقی از ابی رود استودیوز دیدن کرد و اعضای گروه از دیدنش حیران و اندوهگین شدند، زیرا او تغییرات زیادی در ظاهر و شخصیتش بوجود آمده بود.

گروه همانند آلبوم قبل خود ،نیمه تاریک ماه، در این آلبوم نیز از اثرات صوتی و سینث‌سایزر استفاده کرده‌است. روی هارپر به عنوان خواننده مهمان در این آلبوم حضور دارد و در آهنگ «دودی بگیر» به خواندن می‌پردازد.جلد این آلبوم توسط استورم تورجرسن، طراح جلد اکثر آلبوم‌های گروه، طراحی شده‌است.

آلبوم کاش اینجا بودی در سپتامبر سال ۱۹۷۵ منتشر شد و توانست در صدر چارت‌های بیلبورد و آلبوم‌های بریتانیا قرار گیرد. فروش آلبوم به گونه‌ای بود که ئی‌ام‌آی رکوردز که یکی از ناشران این آلبوم بود نمی‌توانست پاسخگوی تقاضای زیاد مشتریان برای این آلبوم باشد.

مجله رولینگ استون آن را در بین ۵۰۰ آلبوم برتر همهٔ زمان‌ها قرار داد.

این آلبوم جزو آلبوم‌های مورد علاقه دو عضو پینک فلوید ریچارد رایت و دیوید گیلمور نیز است.

(۷۵)

76
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>