تلفیق صدای سنتور و گیتار در موسیقی خیابانی | فیلم

تلفیق صدای سنتور و گیتار در موسیقی خیابانی

تلفیق صدای سنتور و گیتار در موسیقی خیابانی در کنار خیابان و نزدیک مترو.

در تعریف هنر خیابانی آمده است که:

«هنر خیابانی به نوعی از آثار هنری اطلاق می شود که در مقابل آثار هنری رسمی موزه ها، کلیساها و گالری ها سربرآورده است.

این آثار هنری، گاهی به اشتباه با هنر گرافیتی برابر درنظر گرفته می شوند، اما باید دانست که گرافیتی زیرمجموعه یی از هنر خیابانی است.

گرافیتی شامل دیوارنوشته ها، انواع طراحی هایی که روی دیوارها صورت می گیرد یا حتی کندن لایه های گچی دیوار برای طراحی شکل مورد نظر است.

 

موسیقی خیابانی : موسیقی ای که زادگاه آن در خیابان ها و پارک هاست و افراد مختلفی را جذب خود می کند.

باید توجه داشت که این موضوع را با تکدی‌گری به وسیله موسیقی یکی ندانست.

زیرا در موسیقی خیابانی فرد یا باند‌های مختلف بیشتر به ارائه کار خود و تاثیر آن بسنده می‌کنند تا به دست آوردن و تامین مالی، اما در تکدی‌گری به وسیله موسیقی فرد متکدی به هر وسیله‌یی برای امرار معاش خویش دست می‌زند.

 

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود و از این جهت که سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند، به سازهای گروه کوردوفون (به انگلیسی: Cordophones) یا زه‌صدا تعلق دارد.

سنتور ساز زهی کوبه‌ای موسیقی ایرانی است. فرهنگ دهخدا سنتور را اینگونه بازشناخته‌است:

«از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمه چوبی نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود.

(۶۸)

69
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>