تشت زنی بانوی شمالی در کنسرت گروه موسیقی آوای گیل | فیلم

تشت زنی بانوی شمالی در کنسرت گروه موسیقی آوای گیل

تشت زنی بانوی شمالی در کنسرت گروه موسیقی آوای گیل را از موج آنلاین مشاهده کنید.

گروه موسیقی آوای گیل در ابتدا با تشویق و حمایت ‌های انجمن گیلانی های مقیم کرج «گیل‌یاوران»  در سال ۱۳۸۸ تشکیل شد.

فعالیت های این گروه در ابتدای تشکیل با تعداد اندکی از هنرمندان موسیقی در جشن‌ ها و مراسم های مختلف انجمن به سمع و نظر علاقمندان و اعضا انجمن می رسید که از همان ابتدا با استقبال بی نظیر دوستداران فرهنگ و هنر گیلان همراه بود.

در ادامه راه و در جهت ارتقای کار گروه بر تعداد نوازندگان و همخوانان گروه اضافه شد که رفته رفته به یک گروه موفق در اجرای قطعات موسیقی فولکلور گیلان در سطح استان البرز تبدیل شد.

گروه موسیقی «آوای گیل» در راستای دستیابی به فرم صدای مطلوب تر و رنگ صدای نزدیک تر به موسیقی فولکلور گیلان به جز استفاده از سازهای موسیقی ملی ایران از سازهای اختصاصی گیلانی از جمله «نی لبک»، «نقاره گالشی»، «کرنا»، «دس سنج» و دیگر سازهای جنبی محلی استفاده می نماید. همچنین در اجرای قطعات فولکلور و قدیمی با توجه به روایت های مختلف و تنوع لهجه ها با حساسیت زیادی در این موضوع دقت و بررسی می نماید تا از درست ترین روایت ها و اشعار و حتی نوع تلفظ لهجه ها استفاده گردد.

اعضای گروه موسیقی آوای گیل:

سجاد حسن پور: خواننده

سیاوش محمدی: کمانچه

کاوه پیرکندی: نی و نی لبک

حسن غلامپور: نقاره و تنبک

ایمان علیزاده: تار باس

کوروش فهیمی: سه تار و سرپرست گروه

مرضیه محمدی: سه تار

مهدی رمضانی: تنبک و دایره

زهرا نیک بین و کتایون تقی پور: همخوان

(۱۲۵)

126
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>