مرا رها کن با صدای محمدرضا شجریان در مایه دشتی | فیلم

مرا رها کن با صدای محمدرضا شجریان در مایه دشتی

مرا رها کن

باصدای:استاد محمدرضا شجریان

آهنگساز:حسین علیزاده

مایه:دشتی

مرا رها کن:
رو سر بنه به بالین تنها مرا رها کن
ترک منِ خراب شب‌گرد مبتلا کن
ماییم و آب دیده در کُنج غم خزیده
بر آب دیده‌ی ما صد جای آسیا کن
خیره‌کشی‌است ما را دارد دلی چو خارا
بُکشد کسش نگوید تدبیر خون‌بها کن
از من گریز تا تو هم در بلا نیفتی
بگزین ره سلامت ترک ره بلا کن
ماییم و موج سودا شب تا به روز تنها
خواهی بیا ببخشا خواهی برو جفا کن

 

محمدرضا شجریان می خواند، از قول شفیعی کدکنی، و همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر دعوت او را می پذیرند و می نوازند.

آذر ۸۴ است، تالار بزرگ کشور و کنسرت آواز دشتی که بعدتر به آلبوم «ساز خاموش» تبدیل شد.
همایون شجریان تنبک نواخته و با صدای خود، آواز پدرش را همراهی کرده و کیهان کلهر در کنار نواختن کمانچه، در میکس و مسترینگ و تدوین دیجیتال همراه با ریموند موسسیان مشارکت داشته است.
از هشت قطعه آلبوم «ساز خاموش»، سه قطعه «پیش درآمد دشتی»، دونوازی تار و کمانچه و تک نوازی تار بی کلام هستند. باقی آهنگ ها مثل «آواز خسرو شیرین»، تصنیف «مرا رها کن» به یاد سید علی اصغر کردستانی، «آواز دشتستانی» به یاد استاد دادبه و تصنیف «ساز خاموش» با اشعار عطار، حافظ، مولانا و محمدرضا شفیعی کدکنی خوانده شده اند.
از مولانا غزل معروف «رو سر بنه به بالین، تنها مرا رها کن»، از عطار شعر «دل ز دستم رفت و جان هم بی دل و جان چون کنم» و از حافظ دو غزل با مطلع «دل از من برد و روی از من نهان کرد» و «چو گل هر دم ببویت جامه در تن» با صدای استاد شجریان در آلبوم «ساز خاموش» آمده است.

در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>