حضوربرخی گروههای خاص و عجیب وغریب در جشنواره موسیقی فجر | فیلم

[mono_ir_video id=”102167″ qualities=”360,480,720,1080″]

حضوربرخی گروههای خاص و عجیب وغریب در جشنواره موسیقی فجر | فیلم

حضوربرخی گروههای خاص و عجیب وغریب در جشنواره موسیقی فجر 

اولین دوره‌ی جشنواره‌ی موسیقی فجر در سال ۱۳۶۴ فعالیت خود را آغاز کرد؛ چند سال بعد از آنکه جشنواره‌های تئاتر و موسیقی در فضای هنری کشور حضور داشتند؛ آن زمان البته جشنواره نام «جشنواره‌‌ی سرود و آهنگ‌های انقلابی» داشت و ۲۰ گروه در آن به اجرای برنامه پرداختند تا اولین رویداد مهم موسیقایی در کشور شکل گیرد.

جشنواره‌ی موسیقی فجر به مدت چهار سال با همین نام به فعالیت خود ادامه داد و در آن سال‌ها تنها محملی بود که اهالی موسیقی می‌توانستند به اجرای برنامه و برگزاری کنسرت بپردازند؛ از همین روست که بزرگترین نام‌های موسیقی کشور – در آن زمان و حالا هم – در آن حضوری فعال داشتند.

چهار سال بعد از برگزاری «جشنواره‌ی سرود و آهنگ‌های انقلابی»، این جشنواره با عنوان «پنجمین جشنواره موسیقی فجر» به فعالیت خود ادامه داد. در واقع می‌توان سال ۶۸ را که با پایان هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران نیز همراه بود.

آغازی دوباره بر این رخداد موسیقایی دانست؛ در این سال برای اولین بار برای جشنواره «لوگو» در نظر گرفته شد و نمادهایی از این رخداد مهم خبر می‌دادند؛ اما دو سال بعد از آن – ۱۳۷۰- بود که جشنواره برای اولین بار به صورت بین‌المللی برگزار شد و علاوه بر گروه‌های داخلی در سبک‌های گوناگون، چند گروه خارجی نیز در جشنواره حاضر شدند و این رویداد موسیقایی شکل بین‌المللی به خود گرفت.

(13)

14
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>