بخشی از نشست رسانه ای گروه موسیقی « چریکه » در جشنواره موسیقی فجر | فیلم

[mono_ir_video id=”100797″ qualities=”360,480,720,1080″]

بخشی از نشست رسانه ای گروه موسیقی « چریکه » در جشنواره موسیقی فجر

گروه موسیقی «چریکه» در بخش موسیقی نواحی سی و دومین جشنواره موسیقی فجر به ارائه بخشی از مقام‌های باستانی تنبور می‌پردازد.

سلمان حسنی سرپرست گروه موسیقی « چریکه »  در نشست خبری این مجموعه موسیقایی که روز یکشنبه ۱۹ دی ماه در تالار وحدت تهران برگزار شد، بیان کرد:

رپرتوار گروه موسیقی «چریکه» در جریان برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر بر اساس مقام‌های باستانی تنبور است که غیر از حضور ساز تنبور به عنوان محور اصلی گروه، ترکیب سازی چون عود، کمانچه، رباب و سازهای کوبه‌های گروه را همراهی می‌کند .

بر این اساس سید وصال حسینی به عنوان نوازنده (تنبور)، آسیه احمدی (عود)، میلاد موسوی (کمانچه)، پیام شریف‌نژاد (رباب)، امین هنرجو (دف)، حسین کمال (تنبک)، سید جواد حسینی (آواز) و آسو نادری به عنوان سماع‌گر حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد:

متأسفانه فضای موسیقایی کشور به گونه ای است که حمایت چندانی از موسیقی نواحی نمی‌شود و خیلی از گروه‌های موسیقایی در این عرصه حضور دارند که وقتی پا به جشنواره‌هایی چون موسیقی فجر می‌گذارند، نه حمایت چندانی از آنها می‌شود و نه از اقبال مخاطب برخوردارند ولی ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا اصالت‌ها را رعایت کنیم، زیرا معتقدیم نباید برای جذب مخاطب، فرهنگ‌ها را تغییر بدهیم.

سرپرست گروه موسیقی «چریکه» افزود:

ما باید بتوانیم فرهنگ ایرانی و آنچه را که در اصلیت موسیقی هر منطقه وجود دارد، به گوش مخاطب برسانیم و این را هم می‌دانیم که مخاطب پایتخت‌نشین ما در جشنواره موسیقی فجر، مخاطب سختی است که نه زبان آن موسیقی را می‌شناسد و نه فرهنگی که ما مُبیّن آن هستیم.

البته باید به این موضوع باید ریشه‌ای‌تر از این حرف‌ها پرداخته شود و جا دارد جشنواره موسیقی فجر پیرامون چنین مباحثی که مرتبط با فرهنگ و جنبه‌های فرهنگی است، تلاش بیشتری کند.

(26)

27
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>