استقبال کم نظیر علاقه مندان در آیین رونمایی آلبوم استاد علی اکبر شکارچی | فیلم

[mono_ir_video id=”100345″ qualities=”360,480,720,1080″]

استقبال کم نظیر علاقه مندان در آیین رونمایی آلبوم استاد علی اکبر شکارچی

آلبوم «چراغ افروخته» تازه‌ترین اثر علی‌ اکبر شکارچی شب گذشته با حضور چهره‌هایی مانند حسین علیزاده و داریوش طلایی رونمایی شد.

آئین رونمایی و انتشار آلبوم موسیقی «چراغ افروخته» اثر استاد علی اکبر شکارچی  جمعه، ۱۷ دی ۱۳۹۵ در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

در این مراسم چهره های شناخته شده موسیقی ایران درباره ویژگی و اهمیت ردیف دستگاه های موسیقی سخنرانی کردند.

استاد علی‌اکبر شکارچی در مراسم رونمایی از آلبوم “چراغ افروخته” عنوان داشت:

من هیچ‌چیز قابل داری ندارم که تقدیمتان کنم جز اینکه دستمایه بخرم و در عروسی‌هایتان شرکت کنم. لرها حتی تعارف را هم از سعدی بهتر و لطیف‌تر تعریف کرده‌اند.

شکارچی عنوان کرد: از سال ۱۳۵۱ با ردیف‌های موسیقایی آشنا شدم و سال ۱۳۷۰ ضبط ردیف‌ها را آغاز کردم ولی چون باب میلم نبود مدتی فاصله ایجاد شد ولی مجدداً سه سال بعد در سال ۱۳۷۳ ضبط را شروع کردم و بعد از این‌همه سال این ردیف‌ها در روح و جان من تجلی پیداکرده‌اند و با عشق به آموزش فرزندان این سرزمین تمام مشکلات و هزینه‌ها را در طول دو سال ضبط به جان خریدم و می‌خواهم مرا با این جمله مولانا یاد کنید: “چراغ افروخته، چراغ نا افروخته را بوسه داد و رفت او به مقصود رسید “

موسیقی دین دوم من است

استاد شکارچی در ادامه بیان داشت:

موسیقی دین دوم من است چرا که من این اثر را با قطره‌قطره جانم تولید کرده‌ام و مصداق این جمله جبران خلیل جبران است که می‌گوید:

وقتی‌که از مال خود به کسی چیزی می‌دهید چندان چیزی نمی‌دهید .

اما اگر از جان خود می‌دهید چیزی می‌دهید و این اثر را به همسرم و فرزندانم که در راه این اثر زحمات فراوانی کشیدند و با تمام وجود من را همراهی کردند و لحظات سخت و طاقت‌فرسایی را با من طی کردند تقدیم می‌کنم.

(46)

47
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>