خوانندگی علی رستمیان بهمراه کمانچه علی اصغر بهاری | فیلم

[mono_ir_video id=”95600″ qualities=”360,480,720,1080″]

خوانندگی علی رستمیان بهمراه کمانچه علی اصغر بهاری

خوانندگی علی رستمیان بهمراه کمانچه علی اصغر بهاری

علی رستمیان خواننده آواز و مدرس ردیف آوازی شیوه اصفهان سال ۱۳۲۸ در شهر اصفهان به دنیا آمد.

خواندن آواز را از 17 سالگی، در محضر زنده یاد استاد جلال تاج اصفهانی آموزش گرفت و بعدها زیر نظر شادروان استاد محمود کریمی به فراگیری و تکمیل ردیف های آوازی پرداخت و از آموزش‌های محمدرضا شجریان، حسن کسائی، حسین علیزاده، امیر هوشنگ ابتهاج نیز بهره برد.

در سال 1363 در مراسمی که در منزل او برای نکوداشت مرحوم محمود کریمی بر پا بود، قطعه آوازی خواند که مورد توجه استاد پایور قرار گرفت و باب آشنایی و مراوده را میان این دو باز کرد و به ضبط آلبوم «چهار باغ» در سال 1365به همراه گروه اساتید انجامید.

دومین آلبوم رستمیان به نام «مویه» با تنظیم فرامرز پایور به بازار عرضه شد. همکاری رستمیان و استاد فرامرز پایور در آلبوم های «حکایت دل» و «ارغوان» نیز ادامه یافت. «ارغوان» آخرین اثر استاد پایور بود که در زمستان 13766 منتشر شد و آخرین سنتورنوازی استاد نیز در این آلبوم به یادگار مانده است.

تا کنون از وی آلبوم‌های «بامدادان»، «خزان عشق»(به یاد مرحوم استاد جواد بدیع زاده)، « دل من»، «واله و شیدا»، «شب مهتاب»، «یوسف کنعان»، «جام عشق»، «بوی پرچین»، «کنج صبوری» (با آهنگسازی پرویز مشکاتیان)، «از بودن و سرودن»، «مجموعه دفتر تار و آواز 1 و 2» (همراه با تار استاد جلیل شهناز) منتشر شده است.

جدیدترین اثر او با نام «سیه چشم» به آهنگسازی پیمان خازنی می‌باشد.

وی فعالیت های آموزشی نیز در مراکز ذیل داشته است:
– تدریس آواز در مرکز موسیقی اصفهان
– تدریس آواز در هنرستان شبانه موسیقی پسران دارد.
– تدریس آواز در فرهنگسرای خاوران داشته.
و هم اکنون در آموزشگاه موسیقی چهارباغ مشغول به تدریس می باشد.
وی کنسرتهای متعددی در داخل و خارج از کشور داشته است.

(52)

53
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>