« ترانه های قدیمی » دهه‌ های ۵۰ تا ۸۰ میلادی در تالار وحدت طنین انداز شد | فیلم

« ترانه های قدیمی » دهه‌ های ۵۰ تا ۸۰ میلادی در تالار وحدت طنین انداز شد

به گزارش موج آنلاین , گروه کُر «آوای ماهان» و گروه «کاما»  ۱۴ دی ماه تازه ترین کنسرت خود را با نام «ترانه های قدیمی» در تالار وحدت برگزار کرد.

در ادامه فوتو گالری زیبای این کنسرت که توسط احسان صادقی خبرنگار موج آنلاین تهیه شده است را تماشا کنید.

کنسرت ” ترانه‌های قدیمی “ به رهبری نیما فاتحی و سرپرستی فرهاد میرمحمد صادقی به اجرای قطعاتی از دهه‌های ۵۰ تا ۷۰ میلادی پرداخت.

اجرای زنده ترانه های قدیمی از خوانندگانی همچون الویس پریسلی، لو جانسون، فرانک سیناترا، لئونارد کوهن، دین مارتین، شارل آزناوور، ماری هاپکینز، گروه‌های آبا و بانی‌ام شاید یادآور لحظات شیرینی برای نسلی باشد که روزی این ترانه‌ها را از رادیو شنیده است.

خوانندگان کر کنسرت شهره خیری، پدرام نیک‌نفس و محمد حقیقی بودند که البته در بعضی قطعات از حضور پرنیان روحانی، صدف جاویدی امیر یوسفی‌ها و شیدا شریف پور نیز بهره برده شد.

بخش اول این کنسرت شامل هفت قطعه بود، قطعاتی چون “Besame Mucho”، “Money, Money, Money” و “Rasputin” اجرا شد.

بخش دوم با اجرای هیجان‌انگیز “Unchain My Heart” و اجرای پدرام نیک‌نفس آغاز  که در ادامه قطعات “Sway” و “Tameo e tamero” توسط شهره خیری، شیدا شریف پور و حانیه آملی تقدیم حضور مخاطبان کنسرت ترانه‌های قدیمی شد. این بخش نیز شامل شش قطعه بود.

آخرین قطعه “Strangers in the night” بود که توسط محمد حقیقی اجرا شد.

نیما فاتحی می‌گوید:

در موسیقی‌های دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی قطعات فاخر و ماندگاری وجود دارد که پدران و پدربزرگ‌های ما آن‌ها را از رادیوهای قدیمی می‌شنیده‌اند و با آن‌ها بزرگ شده‌اند.

من همیشه آرزو داشتم روزی بتوانم این موسیقی‌های زیبا را دوباره به صورت زنده اجرا کنم و روحی دوباره به موسیقی‌های نوستالژیک و با شکوه آن دوره ببخشم.

 

 

 

(۱۱۴)

115
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>