هومن اژدری و بازخوانی تک آهنگی از مشاهیر موسیقی راک جهان | فیلم

[mono_ir_video id=”91546″ qualities=”360,480,720,1080″]

هومن اژدری و بازخوانی تک آهنگی از مشاهیر موسیقی راک جهان | فیلم

هومن اژدری و بازخوانی تک آهنگی از مشاهیر موسیقی راک جهان . اجرای یکی از آهنگهای گروه دورز ( the doors ) .

دورز (به انگلیسی: The Doors) یکی از تأثیرگذارترین و جنجال‌برانگیزترین گروه‌های راک دهه ۶۰ میلادی بود که در سال ۱۹۶۵ در لس‌آنجلس ایالات متحده آمریکا به وسیله جیم موریسون (آواز و شعر)، ری منزرک (کیبورد)، جان دنزمور (درام) و رابی کریگر (گیتار الکتریک) تشکیل شد.این گروه هیچ‌گاه نوازنده گیتار بیس نداشت، و موسیقیشان در سلطه کیبورد منزرک به همراه صدای طنین‌انداز و غزل‌های شاعرانه موریسون بود. در سال۱۹۶۷ دورز اولین آلبومش را با نام «دورز» منتشر کرد که شامل آهنگ معروف آتشم را روشن کن (Light My Fire) بود.

گروه دورز با اشعار و خلاقیت جیم موریسون، بسیاری از تابوهای جامعه‌ی آمریکا را زیر سؤال می‌برد. به همین دلیل نهادهای سنتی تلاش می کردند تا از اجرای برنامه‌های آنها جلوگیری کنند. اشعار بسیاری از موزیک های این گروه بر مبنای ترس و اضطراب انسان معاصر از جنگ، سیاست، ترور و… بود.موریسون که خط‌دهنده و مهره اصلی دورز بود در سال ۱۹۷۱ در پاریس درگذشت، و سه عضو دیگر تنها دو سال توانستند بدون او گروه را حفظ کنند و در سال ۱۹۷۳ گروه از هم پاشید. دورز در طی همین چند سالِ اندکِ فعالیت خود شهرت فراوانی کسب کرد و توانست اسم خود را در تاریخ موسیقی ثبت کند.

 

(28)

29
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>