گروه ارکستر « چکاوک » موسیقی فاخر را به اجرا درآورد | فیلم

[mono_ir_video id=”90773″ qualities=”360,480,720,1080″]

گروه ارکستر « چکاوک » موسیقی فاخر را به اجرا درآورد | فیلم

گروه ارکستر چکاوک قطعاتی از موسیقی فاخر ایران را با تنظیم جدید روی صحنه برد.

کنسرت ارکستر «چکاوک» به سرپرستی رضا شایسته و خوانندگی علیرضا فریدون‌پور شب گذشته 10 دی ماه در تالار وحدت برگزار شد و در آن«چکاوک» قطعاتی خاطره انگیز را اجرا کرد.

در ابتدای اجرا به نظر می‌آمد، اشکال‌هایی در سیستم صدابرداری وجود دارد، ز

یرا صدای خواننده به خوبی به گوش نمی‌رسید، اما در ادامه اجرا، شرایط بهتر شد.

بخش اول این برنامه در مایه اصفهان و بخش دوم در مایه شور اجرا شد.

در این کنسرت قطعاتی چون راز دل، وای از این جدایی، در میان گل‌ها، خواب نوشین، شانه، سیمین بری، درد عشق و انتظار، آهسته آهسته، دل بی‌قرار و چند قطعه بی‌کلام از آهنگسازانی مانند همایون خرم، پرویز یاحقی، اسدالله ملک، عباس شاپوری و فضل‌الله توکل اجرا شد.

همسر زنده‌یاد اسدالله ملک , محمد سریر، وارطان ساهاکیان، داود گنجه‌ای، هنگامه اخوان، شراره رخام و آتش تقی‌پور به عنوان میهمان در این برنامه حضور داشتند.

سرپرست گروه چکاوک درباره این گروه توضیح داده است گفت:

گروه چکاوک از سال 1375 با 10 نفر شروع به ‌کار کرد و از سال 1380 با فوت استاد ملک تصمیم گرفتیم این ارکستر را به هر طریق ممکن زنده نگه داریم  و از 20 سال پیش تاکنون که ارکستر چکاوک به تدریج تبدیل به گروهی بزرگ و 40 نفره شده است با اجرای مستمر و دائمی این‌کار را به انجام رسانده‌ایم.

سرپرست این گروه همچنین در نشست خبری این اجرا، با تاکید بر این‌که احترام زیادی برای برگزارکنندگان جشنواره موسیقی فجر قائل است، گفت:

ما نفهمیدیم چگونه ارکستر ما از جشنواره حذف شد. من انتظار و شکایتی ندارم، بلکه این یک درد دل است.

این ویدیو توسط آقای محمد ذوقی خبرنگار موج آنلاین تهیه شده است.

 

 

(120)

121
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>