عود نوازى مجيد ناظم پور در آيين بزرگداشت استاد باستانى پاريزى | فیلم

[mono_ir_video id=”89696″ qualities=”360,480,720,1080″]

عود نوازى مجيد ناظم پور در آيين بزرگداشت استاد باستانى پاريزى | فیلم

عود نوازى مجيد ناظم پور در آيين بزرگداشت استاد باستانى پاريزى که امروز عصر 9 دی ماه اجرا شد را از موج آنلاین ببینید.

ویژه برنامه “دریا در کویر” آیین نکوداشت نود و دومین زادروز زنده یاد دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی شاعر، پژوهشگر، نویسنده، تاریخ‌دان، موسیقی‌پژوه و از اساتید برجسته دانشگاه تهران عصر پنج شنبه نهم دی ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

این آیین با سخنرانی اساتید صاحب نامی همچون دکتر ناصر تکمیل همایون ، دکتر مرتضی هنری و دکتر حسن حضرتی و با حضور شاگردان استاد و اعضای خانواده پاریزی همچنین علاقمندان به حوزه شعر و ادبیات برگزار شد.

در بخشی از این برنامه نیز هنرمندانی همچون مسعود جاهد، سجاد مهربانی و علیرضا گلبانگ به اجرای موسیقی در قالب تک نوازی و دونوازی پرداختند و تصاویر مستندی از زندگی و آثار  دکتر پاریزی  نیز پخش شد.

محمد ابراهیم باستانی پاریزی سال ۱۳۰۴ در پاریز از توابع شهرستان سیرجان در استان کرمان متولد شد .

در سال ۱۳۲۶ در دانشگاه تهران در رشتهٔ تاریخ تحصیلات خود را پی گرفت.باستانی پاریزی دورهٔ دکترای تاریخ را هم در دانشگاه تهران گذراند .

با ارائهٔ پایان‌نامه‌ای دربارهٔ ابن اثیر دانشنامهٔ دکترای خود را دریافت کرد.وی کار خود را در دانشگاه تهران از سال ۱۳۳۸ با مدیریت مجله داخلی دانشکده ادبیات شروع کرد و تا سال ۱۳۸۷ استاد تمام‌وقت آن دانشگاه بود.

دکتر باستانی پاریزی صبح روز سه شنبه پنجم فروردین ۱۳۹۳ در بیمارستان مهر تهران دیده از جهان فروبست.

گفتنی است آیین نکوداشت نود و دومین زادروز زنده یاد دکتر محمد ابراهیم باستانی عصر پنج شنبه توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد .

و حضور عموم علاقمندان در این برنامه آزاد بود.

(17)

18
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>