گفتگوی شنیدنی با حافظ ناظری و پشت صحنه تمرینات کنسرت | فیلم

[mono_ir_video id=”89411″ qualities=”360,480,720,1080″]

گفتگوی شنیدنی با حافظ ناظری و پشت صحنه تمرینات کنسرت | فیلم

گفتگوی شنیدنی با حافظ ناظری و پشت صحنه تمرینات کنسرت که توسط تیم خوب تی وی پلاس تهیه شده است.

حافظ ناظری با تاکید بر اینکه هیچ کس رقیبش نیست اظهار کرد: «سازی که می زنم، آنچه می خوانم و می سازم تقلید کسی نیست و موسیقی اندیشمندانه ایست که پیش می رود.»

او نقدهای وارد شده به ناگفته را خالی از مباحث علمی دانست و گفت: « آنها که این نقدها را به این آلبوم وارد می کنند بیشتر نقد احساسی به آن دارند زیرا موسیقیدان های ایرانی معمولا سخن گفتن را بیش از عمل دنبال می کنند.

نتیجه اینکه حال و روز موسیقی کشور بدین شکل درآمده و به تجارت تبدیل شده است.

نوازنده آلبوم بُعد یازدهم ادامه داد: بدین خاطر است که حدود ۶۰درصد، اجرای کنسرت ها افت کرده و مردم از موسیقی های تولیدی خسته شده اند. وی درباره همکاری مشترک با نسل جوان موسیقی شیراز بیان کرد: آنچنان با فضای موسیقی شیراز آشنا نیستم اما امیدوارم با کمک نهادهای فرهنگی، گام های تازه ای برای این نسل از علاقه مندان موسیقی ایرانی و کلاسیک بردارم تا مانند ادبیات و هنر شیراز که زبانزد خاص و عام در دنیاست کاری انجام گیرد. افتخار می کنم با هنرمندان همسو با موسیقی خود به تولید اثر برسیم، البته محدودیت هایی در این راه وجود دارد که برای ساختن موسیقی ماندگار سد راه است، زیرا برای آن اعتقادی در میان نیست.»

ناظری با تصریح اینکه موسیقی سنتی ایران نیاز به آسیب شناسی و ریشه یابی دارد، گفت:

«این گونه موسیقی به دلیل عدم آسیب شناسی مناسب و علمی درحال نابودی است. زیرا با وجود اینکه نسل جوان ایرانی موسیقی شاد می خواهد هنوز موسیقی سنتی برای جذب این مخاطب با شیوه های سنتی اقدام می کند.

(34)

35
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>