خواننده شهیر کشور آذربایجان بعد از مدت ها مبارزه با بیماری درگذشت | فیلم

[mono_ir_video id=”87374″ qualities=”360,480,720,1080″]

خواننده شهیر کشور آذربایجان بعد از مدت ها مبارزه با بیماری درگذشت | فیلم

آقاخان میناخان اوغلو عبدالله‌یف از خوانندگان برجسته و بین المللی موسیقی آذربایجان روز گذشته بعد از مدت ها مبارزه با بیماری دار فانی را وداع گفت.

به نقل از خبرگزاری آپا، آقاخان میناخان اوغلو عبدالله‌یف از خوانندگان برجسته و بین المللی موسیقی آذربایجان روز گذشته ۵ دی ماه و در آستانه آغاز سال میلادی بعد از مدت ها مبارزه با بیماری سرطان در سن ۶۶ سالگی دار فانی را وداع گفت و در قبرستان مشاهیر باکو دفن شد.

آقاخان میناخان اوغلو عبدالله‌یف خواننده موسیقی کشور آذربایجان ۶ فوریه ۱۹۵۰ در شهر امیرجان که یکی از توابع باکو است به دنیا آمد.

وی دوره متوسطه را در سال ۱۹۶۸ به پایان رساند و در خلال سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳ به تحصیل در دانشکده موسیقی عاصف زینالی پرداخت.

آقاخان یکی از شاگردان ارشد حاجی بابا حسین اف یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین اساتید موسیقی آذربایجان است .

او شاگردان زیادی از جمله عالیم قاسم اف، قدیر رستم اف، زینب خانلاروا، کونول خاسی اوا نزد او به فراگیری آواز پرداخته اند.

آقاخان عبدالله‌یف کنسرت های زیادی در سراسر جهان از جمله ایران، فرانسه، استرالیا، آلمان، آمریکا، بلژیک برگزار کرده و نقش زیادی در اشاعه و معرفی موسیقی اصیل آذربایجانی داشته است.

پس از سالها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، او در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶ در روز کریسمس و در ۶۶ سالگی درگذشت و در قبرستان مشاهیر باکو دفن شد.

 

(972)

973
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>