«زخم کهنه» با تار نوازی بسیار دلنشین علی قمصری | فیلم

«زخم کهنه» با تار نوازی بسیار دلنشین علی قمصری | فیلم

«زخم کهنه» با تار نوازی بسیار دلنشین علی قمصری منتشر شد.

علی قمصری درباره این اثر توضیح داد :
((زخم هاى کهنه و شادى هاى تازه ، شاعرانه ترین حقایق زندگى ما هستند. به هر دو انس گرفته ایم. یلداى امسال ، براى من لذت بخش است ، چون بین کهنگى زخمها و تازگى لذتهایم تعادل برقرار کرده ام.
در اجراى این قطعه از برآمدگى یک زخم کهنه ى روى انگشت سبابه نیز کمک گرفته ام.
یلدا بر همه ى شما مبارک
شبتان ، روشن ))

علی قمصری آهنگساز و نوازنده تار، سال ۱۳۶۲ در تهران متولد شد.

موسیقی را با آموزش در هنرستان موسیقی شروع کرد او دوره‌ی راهنمایی و دبیرستان را در هنرستان عالی موسیقی گذرانده و در عین حال دیپلم رشته‌ی ریاضی فیزیک را هم کسب کرده و حتی در المپیادهای ریاضی و فیزیک هم شرکت داشته است.

همزمان با ورود به دانشگاه برای پیگیری تحصیلات آکادمیک در رشته‌ی موسیقی، در ۱۸سالگی ارکستر بزرگی را به‌نام «سرمد» تأسیس کرده و در آن به‌عنوان سرپرست، آهنگساز و نوازنده مشغول به فعالیت شده است.

قمصری در همین دوره موفق شده یک بار عنوان نخست جشنواره‌ی موسیقی جوان را هم از آن خود کند.

بعد از چند اجرای جسته و گریخته در چند تالار موسیقی تهران نخستین آلبومش را با عنوان «نقش خیال» در سال ۸۴ با آواز همایون شجریان به بازار موسیقی عرضه کرد.

قمصری تا کنون دو ابداع مشخص را به‌نام خود ثبت کرده است.

یکی ساخت کمانچه‌باس یا بم‌کمان که نسبت به کمانچه‌ی معمولی صدای بم‌تر و ابعاد بزرگ‌تری دارد و برادرش، مصباح آن را می‌نوازد. و دیگری تشکیل کوارتت زهی شامل دو کمانچه، یک کمانچه‌آلتو و یک کمانچه‌باس که در کاخ نیاوران کنسرتی را به همراه سهراب پورناظری و آواز علیرضا قربانی به‌روی صحنه برد.

(۲۲)

23
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>