گزارش موج آنلاین از کنسرت نمایش سی | فیلم

[mono_ir_video id=”522549″ qualities=”360,480,720,1080″]

گزارش موج آنلاین از کنسرت نمایش سی

گزارش موج آنلاین از کنسرت نمایش سی

احسان صادقی – اختصاصی موج آنلاین :

طی شب‌‌های اخیر پروژه کنسرت-نمایش «سی» با آهنگسازی سهراب پورناظری و خوانندگی همایون شجریان در فضای باز کاخ سعدآباد تهران در حال برگزاری است و ۲۱ مرداد نیز تازه‌ترین اجرای این پروژه روی صحنه رفت.

«سی» اثری از همایون شجریان و سهراب پورناظری، با بازی سحر دولتشاهی، بهرام رادان، مهدی پاکدل، بانیپال شومون، حسین صوفیان و روایت صابر ابر. این اثر بر اساس سه داستان از داستان‌های شاهنامه (زال و رودابه)، (رستم و اسفندیار) و (رستم و سهراب) اجرا می‌شود.

گرچه کنسرت-نمایش «سی» بر اساس شاهنامه ساخته شده اما در این اثر صحنه‌ای، همایون شجریان به جز اشعاری از شاهنامه، چند قطعه محبوب دیگر خود از جمله «ابر می‌بارد»، «آهای خبردار»، «دل به دل» و «با من صنما» را نیز می‌خواند.

همچنین اثر ماندگار «مرغ حق» از ساخته‌های زنده‌یاد علی تجویدی با شعری از بیژن ترقی از قطعات دیگری است که همایون در این پروژه اجرا می‌کند. این اثر سال‌ها پیش با اجرای استاد محمدرضا شجریان ضبط شده بود.

موسیقی پروژه «سی» ترکیبی از موسیقی سنتی و نواحی ایران با آواز و موسیقی کلاسیک غربی است. شجریان و پورناظری پیش از این هم تجربه‌های متفاوتی را در موسیقی فیلم‌های «آرایش غلیظ» و «رگ خواب» رقم زده بودند.

کنسرت-نمایش «سی» به تهیه‌کنندگی سهراب پورناظری و همایون شجریان در شب‌های آینده نیز در فضای باز کاخ سعدآباد که گنجایش ۳۵۰۰ الی ۴۰۰۰ تماشاچی را دارد روی صحنه می‌رود و تا اواخر شهریورماه ادامه خواهد داشت.

(136)

137
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>