نماهنگ مرضیه حدیدچی دباغ بانوی مبارز و انقلابیِ خستگی‌ناپذیر | فیلم

[mono_ir_video id=”87525″ qualities=”360,480,720,1080″]

نماهنگ مرضیه حدیدچی دباغ بانوی مبارز و انقلابیِ خستگی‌ناپذیر  | فیلم

نماهنگ | بانوی مبارز و انقلابیِ خستگی‌ناپذیر مرضیه حدیدچی دباغ

خانم مرضیه حدیدچی دباغ، بانوی مبارز و انقلابیِ خستگی‌ناپذیر، که سابقه‌ی حضور در عرصه‌های مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین همراهی با حضرت امام (رحمه‌الله)، فرماندهی سپاه همدان، نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و عضویت در هیئت اعزامی امام راحل برای رسانیدن نامه‌ی معروف ایشان به سران شوروی سابق را در کارنامه‌ی پرافتخار خود دارد، روز پنج‌شنبه (۱۳۹۵/۸/۲۷) دار فانی را وداع گفت.
رهبر انقلاب اسلامی، همان روز در پیامی، درگذشت این بانوی مبارز و انقلابی را تسلیت گفته و با اشاره به سوابق درخشان ایشان در فعالیت در عرصه‌های گوناگون انقلاب و جمهوری اسلامی، نوشتند: «این بانوی شجاع و فداکار در دوران طاغوت در شمار مبارزان مؤمنی بود که زندان و شکنجه‌های شدید نتوانست او را از این راه دشوار منصرف کند».
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه‌ی چهلمین روز درگذشت ایشان، نماهنگ «بانوی مبارز و انقلابیِ خستگی‌ناپذیر» را منتشر می‌کند.

مرضیه حدیدچی در سال ۱۳۱۸ در شهر همدان متولد شد و در خانواده ای مذهبی و فرهنگی رشد و نمو کرد. تحصیلات خود را از مکتب خانه آغاز کرد و از معلومات پدرش در یادگیری قرآن و نهج البلاغه بهره فراوان برد.

مرحومه دباغ در سال1333 با محمد حسن دباغ ازدواج کرد. این ازدواج سرآغاز تحولات زندگی وی محسوب می شود. در آغازین روزهای زندگی مشترک به تبعیت از همسرش به تهران مراجعت کرد. در تهران توانست تحصیلات علوم دینی خود را تا سطح ( شرح لمعه ) ادامه دهد و از محضر استادانی چون مرحوم حاج آقا کمال مرتضوی، حاج شیخ علی خوانساری، شهید آیت الله محمدرضا سعیدی و شهید سید مجتبی صالحی خوانساری استفاده کند.

(25)

26
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>