کیتی هاوک ماشین پرنده برقی یک نفره که توسط موسس شرکت گوگل ساخته شد | فیلم

کیتی هاوک ماشین پرنده برقی یک نفره که توسط موسس شرکت گوگل ساخته شد

کیتی هاوک ماشین پرنده برقی یک نفره که توسط موسس شرکت گوگل ساخته شد . این وسیله به طور اتوماتیک ارتفاع را تنظیم می‌کند و تا پایان سال وارد بازار خواهد شد. 

لری پیج که از بنیانگذاران گوگل و یکی از افراد آینده‌نگر عصر تکنولوژی به حساب می‌آید، در پروژه‌ای مخفی به پشتیبانی مالی از دو شرکت استارت‌آپ در کالیفرنیا می‌پردازد.

بنا بر این گزارش، این دو شرکت در حوزه تولید خودروهای پرنده فعالیت می‌کنند و در این زمینه موفقیت‌هایی نیز داشته‌اند. شرکت «زی.آئرو»، یک شرکت نوپا در جنوب کالیفرنیاست که زمین‌هایی در منطقه‌ای کشاورزی در اختیار دارد و در‌ آن به آزمایش نمونه‌های خودروهای پرنده خود می‌پردازد.

فعالیت‌های این شرکت آن‌قدر پوشیده و غیرعلنی هستند که مردم منطقه در همسایگی سایت آزمایشی آن، مرتبا گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده اشیای پرنده عجیب را به پلیس می‌دهند. این اشیای گاهی شبیه به یک هواپیمای شخصی عجیب و گاهی شبیه به یک پرنده تک‌نفره قلبمه است!

زی.آئرو از سال ۲۰۱۳ مشغول فعالیت‌های خودروی پرنده است و حتی توانسته در یک مسابقه رکورد سرعت را هم بشکند.

شرکت «کیتی هاوک» شرکت بسیار کوچکی است که سباستین ترون آن را اداره می‌کند. ترون که بنیانگذار آزمایشگاه‌های XLab برای گوگل است، با پیج آشنایی قبلی دارد. تمرکز شرکت کوچک‌تر بر ساخت نوعی کوادکوپتر است که شباهت‌هایی به پهپاد مسافربری دارد.

(۲۴)

25
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>