داود حیدری بر فراز شهر مشهد مقدس و نایب الزیاره طرفدارانش | فیلم

داود حیدری بر فراز شهر مشهد مقدس و نایب الزیاره طرفدارانش | فیلم

داود حیدری بر فراز شهر مشهد مقدس و نایب الزیاره طرفدارانش

آدم مهربانی است که در چند رشته همزمان به فعالیت پرداخته و در هر کدام از آن رشته‌ها نیز آثار قابل قبولی از خود به جای گذاشته است، اما عشق اولش گویندگی و بازیگری در رادیو است.او از دریچه چشم خودش عاشق لیلی هنر است. با داوود حیدری بازیگر و گوینده ارشد رادیو ایران گفتگوی صمیمانه‌ای انجام داده‌ایم که می‌خوانید:

چطور با رادیو آشنا شدید؟

۱۷ ساله بودم، هر روز جلوی رادیو می‌آمدم تا هنرمندان را ببینم، یک روز جلوی در رادیو خانمی که عینک دودی به چشم داشت با دیدن من جلو آمد و گفت: «پسر جان با کسی کار داری هر روز می‌آیی اینجا؟» گفتم: «می‌خواستم خانم مهین دیهیم را ببینم.

چون بیشتر هنرمندان را دیده‌ام و چون عاشق بازیگری هستم می‌خواهم ایشان را هم ببینم.» عینکش را برداشت و گفت: «من مهین دیهیم هستم.» نمی‌دانید انگار دنیا را به من داده بودند. بعد از کلی ابراز علاقه‌مندی به گویندگی و بازیگری و این که پارتی ندارم، ایشان مرا به شخصی به نام آقای غیاثیان معرفی کردند.

او از من تست گرفت و قبول شدم. تا ۲ سال می‌رفتم و کار را از نزدیک تماشا می‌کردم و مدت یک سال هم در محضر مادر رادیو زنده‌یاد مهین دیهیم فن بیان را فرا گرفتم. بعدها هم استاد ارجمندم، حاج حمید منوچهری کمک‌های زیادی به من کردند که همیشه از ایشان سپاسگزارم.

(۳)

4
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>