آرمین تو آی اف ام در تیزر بنیاد بیماری های نادر | فیلم

آرمین تو آی اف ام در تیزر بنیاد بیماری های نادر | فیلم

آرمین تو آی اف ام در تیزر بنیاد بیماری های نادر

هوالشافی
بنیاد بیماری‌های نادر ایران نهادیست ملی و بین المللی که به صورت غیرانتفاعی اداره می‌شود. این بنیاد در سال ۱۳۸۷ با توجه به خلأ موجود در نظام سلامت ایران و نبود سازمانی برای حمایت از بیماران نادر کشور تأسیس شد.
واژه نادر یا یتیم به آن دسته از بیماری‌ها اطلاق می‌شود که از هر ۱۰هزار نفر، ۱ تا ۵ نفر به آن مبتلا هستند. طبق آمار مؤسسات جهانی فعال در این حوزه، مجموع افراد مبتلا به ۶ الی ۸ هزار نوع بیماری نادر شناخته شده در دنیا، ۸ درصد جمعیت زمین را تشکیل می‌دهند. در ایران نیز تا کنون ۵۸ نوع بیماری نادر شناخته شده که بنا بر آمار رسمی مجموعاً یک میلیون و دویست‌ هزار نفر از جمعیت کشور به این بیماری‌ها مبتلا هستند.

از جمله این بیماری ها می توان به بیماری ای بی (EB) , آلوپسی، نوروفیبروماتوز، اکتیوز، فلج پیشرونده مغزی،اوتیسم، ای ال اس (ALS) , دیابت نادر ، سلیاک ، لوپوس ، نقص ایمنی ، دیستروفی ،روماتیسم مفصلی ، کنسر ، آر پی (RP) , سیستینوزیس ، ان بی آی ای(NBIA) ، ان اف(NF) ، ام پی اس(MPS) ، سی پی (CP)، ای اس(AS) ، پی کی یو (PKU)

منو تو اگر ما بشیم می تونیم ریشه این بیماری رو از کشورمون بر داریم یا حداقل جلوی شیوع این بیماری رو بگیریم ، خانواده ها رنج میبرند از این بیماری ، همیشه نباید هنرمندانمون حمایت کنند امروز نوبت منو تو هست تا ما بشیم و جلوی این بیماری هایی که درمان براش نیست رو بگیریم ، همه جای دنیا همه دست به دست هم میدن بیاییم با کمک به هم و اطلاع رسانی نذاریم کشورمون پر بشه از کودکان و مبتلایان به بیماری نادر

(۷۰)

71
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>