جمشید مشایخی از پشت پرده فیلم های گاو و قیصر می گوید | فیلم

[mono_ir_video id=”102190″ qualities=”360,480,720,1080″]

جمشید مشایخی از پشت پرده فیلم های گاو و قیصر می گوید | فیلم

جمشید مشایخی از پشت پرده فیلم های گاو و قیصر می گوید .

بازیگر پیشکسوت که در فیلم «گاو» نیز نقش‌آفرینی کرده است، اظهار کرد:‌ بعد از تجربه حضور در فیلم «جلد مار» به کارگردانی هژیر داریوش در سال 41 و فیلم «خشت و آیینه» در سال 42، تا سال 48 مشغول بازی در تئاتر بودم که توسط داریوش مهرجویی برای بازی در «گاو» دعوت شدم.
وی ادامه داد: «گاو» براساس نوشته‌ای از غلامحسین ساعدی ساخته شد و بیشتر بچه‌های اداره تئاتر برای بازی در این فیلم دعوت شدند که اکثر آن‌ها اولین تجربه‌شان مقابل دوربین بود.
مشایخی با یادآوری روزهای پیش تولید ساخت این فیلم گفت: حدود یک ماه در سالن کوچک اداره تئاتر تمرین می‌کردیم و بعد برای فیلمبرداری به جاده 30 قزوین در روستایی به نام “بونیک” رفتیم و حدود یک ماه هم در آنجا کار کردیم.
وی با اشاره به دلایل ماندگاری این فیلم اظهار کرد: غلامحسین ساعدی یکی از برجسته‌ترین درام‌نویسان کشورمان بود که شخصیت‌های این فیلم را از کتابش با عنوان «عزاداران بیل» در سناریو آورد، کاری که پیش از این در تلویزیون به کارگردانی جعفر والی اجرا شد.
این بازیگر مطرح سینما؛ کارگردانی داریوش مهرجویی را دیگر دلیل موفقیت این فیلم عنوان کرد و گفت: او فیلمسازی تحصیل کرده است و وقت زیادی را صرف تمرین کار گذاشت، همه کاراکترها آنالیز شده بود و با تکنیک و تمرین به صورت درست انجام شد.

(22)

23
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>