تیزر سی و پنجمین 35 جشنواره فیلم فجر 95 | فیلم

[mono_ir_video id=”100872″ qualities=”360,480,720,1080″]

تیزر سی و پنجمین 35 جشنواره فیلم فجر 95 | فیلم

تیزر سی و پنجمین 35 جشنواره فیلم فجر 95

 

«مجتبی راعی» کارگردان برگزیده ادوار جشنواره فیلم فجر گفت: اقدامات دبیر جشنواره فیلم فجر در ادغام بخش‌ها و کاهش جوایز، این پتانسیل را دارد که جشنواره را به سمت حرفه‌ای شدن ببرد.

«مجتبی راعی» در گفت‌وگو با ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، انعطاف این دوره از جشنواره نسبت به شرایط موجود در سینمای ایران را منطقی دانست و گفت: «باید به این نکته توجه کنیم که شرایط سینمای ایران هرسال، شرایط خاص خود را دارد و این که جشنواره فیلم فجر خود را با این شرایط تطبیق می‌دهد، اتفاقی قابل‌تأمل است.

بعضی از سال‌ها، وزنه فیلمسازان اول بسیار سنگین است و سینماگران حرفه‌ای خوب ندرخشیده‌اند و گاه، بالعکس. وقتی یک جشنواره مجبور به بخش‌بندی باشد، اگر به عنوان مثال، کار فیلمسازان اول در یک دوره از جشنواره چشمگیر نباشد، هیئت انتخاب مجبور است مثلا بین بد و بدتر در بخش «نگاه نو»، فیلم بد را انتخاب کند و فیلم رأی می‌گیرد و جایزه می‌برد. یا می‌توان جشنواره فیلم فجر در سال گذشته را مثال زد که تعداد فیلم‌های خوب در آن بسیار زیاد بود… به نظرم در سالی که در یک بخش فقیر هستیم، نباید خودمان را ملزم به بخش‌بندی و انتخاب فیلم برای بخش‌های مختلف کنیم.»

کارگردان «تولد یک پروانه» ادامه داد: «به نظرم شرایط مطلوب آنچیزی است که امسال رخ داده و به نظرم هر سال که فیلمسازان اول کارشان خوب باشد، بی‌سقف می‌توانند در بخش مسابقه (سودای سیمرغ) حضور داشته باشند.»

 

(71)

72
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>