کارگردان فیلم اروند : جنگی جدید ، در جهان شکل گرفته است | فیلم

کارگردان فیلم اروند : جنگی جدید ، در جهان شکل گرفته است | فیلم

پوریا آذربایجانی کارگردان فیلم اروند به پویش من صدای آب هستم پیوست.

پوریا آذربایجانی متولد ۱۳۶۰ تهران، لیسانس. از جمله فعالیت وی می توان به: دوردست، آب و آینه، روایت های ناتمام، ابراهیم، عاشقانه ای برای سرباز وظیفه رحمت و مستندهایی با نام عاشقانه های تجریش، آتش و جومونگ نامه اشاره کرد. از جشنواره های شرکت کننده: فجر، تورنتو، دنور، شیکاگو، بمبئی، ورشو، رتردام، گوتنبرگ، جایزه ویژه هیأت داوران ورشو برای روایت ناتمام و دیپلم افتخار جایزه اول جشنواره بمبئی برای روایت های ناتمام، کاندید بهترین کارگردانی برای آب و آینه از جشنواره فیلم فجر، بهترین فیلم اول برای روایت های ناتمام در جشنواره فجر دوره بیست و پنجم، بهترین فیلمنامه در جشنواره ۲۹ فجر برای فیلم عاشقانه ای برای مستند سرباز وظیفه رحمت.

«اروند» داستان یونس جانباز اعصاب و روان دفاع مقدس را روایت می کند که بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش روزگار می گذراند و ناگهان در همراهی با یک گروه تفحص اتفاقات تازه ای در جریان سیال ذهنش وارد می شود

در برخورد اول با فیلم سینمایی «اروند» و شمایلی با انتخاب روایت و تدوین موازی، مخاطب سینمای دفاع مقدس را به یاد «سفر به چزابه» رسول ملاقلی‌پور می‌اندازد. نکته جالب این که فیلم به رسول ملاقلی‌پور تقدیم شده است. لحظه‌های زنده به گور کردن شهدای غواص در این فیلم، تصویری ترحم برانگیز از قهرمان اسطوره‌ای به نمایش می‌گذارد.

آذربایجانی بعد از نمایش فیلم گفت: همیشه دوست داشتم که فیلمی با موضوع دفاع مقدس بسازم؛ یکی آنکه سینما را با دستیاری رسول ملاقلی‌پور شروع کردم و دیگر اینکه به قهرمانان جنگ خودمان احساس دین می‌کنم.

(۷)

8
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>