دستکاری علامت مشهور هالیوود و تغییر به هالیوید |فیلم

[mono_ir_video id=”93255″ qualities=”360,480,720,1080″]

دستکاری علامت مشهور هالیوود و تغییر به هالیوید |فیلم

دیروز علامت مشهور هالیوود با پوشاندن بخشی از حروف آن دستکاری شده و معنی آن به ماری جوانا مقدس تغییر کرده است.

خبرگزاری فرانسه امروز (دوشنبه) در گزارشی از واشنگتن پایتخت آمریکا با اشاره به اینکه ‘پلیس لس آنجلس در این باره اعلام کرد دو حرف ‘O’ در کلمه هالیوود به دو حرف ‘E’ تغییر داده شد’، افزود: این اقدام ممکن است در اعتراض به تصویب قانونی در ایالت کالیفرنیا در نوامبر (آبان) گذشته باشد، که استفاده از ماده مخدر ‘ماریجوانا’ را در این ایالت آمریکا مجاز می شناسد.
کلمه weed به کار رفته به جای wood در نماد هالیوود در میان عموم آمریکایی های به ماده مخدر ماریجوانا اتلاق می شود.
پلیس لس آنجلس اعلام کرد تحقیق درباره تغییر نام این آرم با بررسی دوربین های مدار بسته در حال انجام است، ارتفاع هر یک از حروف این آرام 45 فوت (نزدیک به 14 متر) است و این تغییر باید کار فرد و یا افراد ورزیده ای باشد.
مشخص نیست فرد و یا این افراد چگونه توانسته اند از موانعی که پیرامون این نشان قرار دارد، عبور کرده باشند.
نشان هالیوود (HOLLYWOOD) با 14متر ارتفاع و 110 متر پهنا در سال 1923 میلادی بر روی کوه های ‘سانتا مونیکا’ لس آنجلس نصب شد و تنها قرار بود برای مدت کوتاهی در این منطقه قرار گرفته شود، اما به دنبال شهرت یافتن سینمای هالیوود این نوشته به نمادی بین المللی بدل شد.

(11)

12
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>