اصغر فرهادی در گفتگو با ورایتی: مخاطبان مهمتر از جایزه هستند | فیلم

[mono_ir_video id=”85937″ qualities=”360,480,720,1080″]

اصغر فرهادی در گفتگو با ورایتی: مخاطبان مهمتر از جایزه هستند | فیلم

اصغر فرهادی : «خیلی برایم مهم است که وقتی مخاطب چه در ایران و چه خارج از ایران فیلمم را می‌بیند، چه ارتباطی با آن برقرار می‌کند؛ قبل از ورود به سینما در حوزه تئاتر فعالیت می‌کردم و تئاتر می‌خواندم و همیشه تئاتر جایگاه بزرگی در حرفه‌ام داشت. همیشه فکر می‌کردم فیلمی بسازم که تئاتر در آن نقش بااهمیتی داشته باشد که من را به دنیای خاطراتی که از تئاتر داشتم ببرد. وقتی بازیگر‌های تئاتر را در جای دو شخصیت اصلی داستان نشاندم دنبال نمایشنامه‌ای بودم که این دو بازیگر در حال بازی در آن باشند. نمایشنامه‌های زیادی از جمله سارتر، پینتر و یونسکو خواندم و وقتی نوبت به «مرگ فروشنده» رسید متوجه شدم بهترین انتخاب، این نمایشنامه خواهد بود چرا که پیوندهای زیادی بین این نمایشنامه و داستان من وجود داشت.»

«وقتی نوشتن نخستین پیش‌نویس فیلمنامه را تمام کردم دوباره آن را خواندم تا ببینم داستان درباره چه حرف می‌زند. بعد به آنجا رسیدم که مهم‌ترین حرف داستان درباره حریم خصوصی است و وقتی این حریم خصوصی مورد تعرض قرار می‌گیرد چه چیزهایی از هم می‌پاشد و فهمیدم محیط و آدم‌های پیرامون این شخصیت‌ چطور او را به آن نقطه‌ای می‌رسانند که خشونتی را بروز بدهد؛ ابراز خشونتی که ویژگی رفتاری این شخصیت نیست اما محیط، او را به این سمت سوق داده است.»

 

(18)

19
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>