پیکر مرحوم جعفر والی در کنار مزار داود رشیدی به خاک سپرده شد | فیلم

[mono_ir_video id=”82488″ qualities=”360,480,720,1080″]

پیکر مرحوم جعفر والی در کنار مزار داود رشیدی به خاک سپرده شد | فیلم

پیکر مرحوم  جعفر والی  در کنار مزار داود رشیدی به خاک سپرده شد.

پیکر استاد والی روز دوشنبه (۲۹ آذرماه) پس از تشییع از مقابل تالار وحدت، در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) با حضور خانواده و همکارانش به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع پیکر وی ، هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون با سخنرانی بزرگانی همچون محمود دولت‌آبادی، جمشید مشایخی، اکبر زنجانپور، سعید پورصمیمی، ایرج راد، یدالله صمدی، ناهید طباطبایی، علی مرادخانی و نیز پیغام‌هایی از عباس جوانمرد، فخری خوروش، محمدعلی کشاورز، برادر غلامحسین ساعدی و علی نصیریان همراه بود.

او که از ۱۸ آذر ماه به دلیل مشکلات ریوی در یک بیمارستان بستری شده بود. حوالی ساعت ۱۰ صبح ۲۷ آذر ماه در بیمارستان درگذشت.

جمشید مشایخی در این مراسم گفت: سال 1336 که سال تاسیس هنرهای دراماتیک بود جعفر والی تشریف آورد و وقتی آقای اسکویی می‌خواست «اوتلو» را بسازد.چند هنرمند از اداره تئاتر رفتند که جعفر والی هم یکی از آنها بود. جعفر والی یک شب در میان نقش دیاگو را بازی می‌کرد و وقتی آن متن تمام شد دوباره به اداره تئاتر آمد و ماند.

مشایخی ادامه داد: بعدها که گروه‌بندی شد؛ من این افتخار را داشتم که با جعفر والی هم‌گروه شوم و در حدود 20 نمایشی که والی کار کرد؛ نقش داشتم. در همین نمایش «توی گوش سالمم زمزمه کن» که والی روی صحنه آورده بود؛ من و ولی‌اله شیراندامی بازی می‌کردیم.

مراسم تشییع پیکر این هنرمند به سوی قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) با حضور هنرمندان برگزار شد. حجت‌الاسلام دعایی بر پیکر این هنرمند فقید تئاتر، تلویزیون و سینما نماز خواند.

 

(21)

22
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>