آتش سوزی کانکس‌های سرپل ذهاب خاموش شد | فیلم

آتش سوزی کانکس‌های سرپل ذهاب خاموش شد

آتش سوزی کانکس‌های سرپل ذهاب خاموش شد

محبت جمالی نیا شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، زمان وقوع این حادثه را ساعاتی قبل ذکر کرد و اظهار داشت: با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی، امداد و نجات و فوریت های پزشکی و شهرداری، آتش سوزی در کانکس های اسکان موقت زلزله زدگان سرپل ذهاب در کم ترین زمان مهار و از سرایت آن به دیگر کانکس ها جلوگیری شد.
وی علت وقوع آتش سوزی در کانکسهای اسکان زلزله زدگان سرپل ذهاب را اتصال سیم برق ذکر کرد و افزود: در این حادثه، ۱۰ کانکس در آتش سوخت.
وی اضافه کرد که با تلاش نیروهای آتش نشانی و امدادی پس از مهار کامل آتش سوزی، کانکس های سوخته جمع آوری شد و وسایل و تجهیزات جایگزین به زلزله زدگان برای اسکان موقت آن ها تحویل داده شد.

*****
از زمان وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری ۲۱ آبان و با اسکان زلزله زدگان در چادرهای اهدایی جمعیت هلال احمر و کانکس های اسکان موقت، این چندمین بار است که به دلایل مختلف از جمله بی توجهی به نکات ایمنی و اتصال سیم برق، این چادرها و کانکس ها دچار حریق می شود.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

(۱۱)

12
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>