بازگرداندن کتاب بعد از ۴۰ سال به کتابخانه بیرجند ! | فیلم

بازگرداندن کتاب بعد از ۴۰ سال به کتابخانه بیرجند !  | فیلم

بازگرداندن کتاب بعد از ۴۰ سال به کتابخانه بیرجند ! 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، ۲ کتاب که پیش از وقوع زمین‌لرزه‌ی مخرب سال ۱۳۵۷ طبس، ازکتابخانه‌ی کودک این شهر امانت گرفته شده بود، اکنون پس از گذشت حدود ۴۰ سال، صحیح و سالم، دوباره به کتابخانه برگردانده شد.

آقای عطاری، امانت‌گیرنده‌ی این کتاب‌ها که پس از زلزله به مشهد و اصفهان مهاجرت کرده بود، از بازسازی کتابخانه اطلاع نداشت، اما پس از آگاهی از فعالیت مجدد این کتابخانه، کتاب‌ها را بازگرداند و طی مراسمی برای اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از خاطرات ۴۰ سال پیش خود در این کانون و همچنین سرگذشت این کتاب‌ها سخن گفت.
وی گفت: درسن ۱۶ سالگی کتابها را امانت گرفته و یک هفته بعد زلزله ای طبس را با خاک یکسان کرد و خانواده ی ما مهاجرت کردند.
اقای عطاری که اکنون پدری ۵۵ ساله شده میگوید من جزو خوانندگان ثابت کتابخانه ی کودک طبس بودم و امروز که این ساختمان را پویا وفعال میبینم ذوق زده شده و از این بابت خیلی خوشحالم.

خانم مجربی رئیس مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طبس گفت :در بررسی انجام شده روی این کتاب‌ها با نامهای” مادر پیامبر” و “عبادتی بهتر از تفکر نیست” که هر دو با مضمون دینی و مذهبی است، مشخص شد که این دو کتاب قدیمی و مربوط به کتابخانه‌ی پیش از زلزله‌ی طبس است.

مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان طبس که سال ۱۳۵۰ تأسیس شد و جزو قدیمی‌ترین مراکز کانون کشور محسوب می‌شود، در زمین‌لرزه‌ی ۱۳۵۷ به کلی از بین رفت و ۸۵۰ نفر از اعضای این مرکز جان خود را از دست دادند و بسیاری از کتب نیز زیر آوار مدفون شد و از بین رفت.

 

(۰)

1
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>