لیلا حاتمی : انصراف از نگاه من بی معنی است و این جایزه رو تقدیم فریماه فرجامی میکنم | فیلم

لیلا حاتمی : انصراف از نگاه من بی معنی است و این جایزه رو تقدیم فریماه فرجامی میکنم

لیلا حاتمی : انصراف از نگاه من بی معنی است و این جایزه رو تقدیم فریماه فرجامی میکنم.

این بازیگر خوب کشورمان گفت این جایزه را تقدیم فریماه فرجامی می کنم او ادامه داد همه هیئت داوران دوستان پدرم بودند.

سیمرغ بلورین بازیگر نقش اول زن به لیلا حاتمی برای فیلم رگ خواب تعلق گرفت.

لیلا حاتمی در ۹ مهر۱۳۵۱ در تهران متولد شد و از کودکی در فیلمهای پدرش حضور داشت. دیپلم خود را در رشتهٔ ریاضی فیزیک از تهران گرفت و برای ادامهٔ تحصیل به لوزان سوئیس رفت. در دانشگاه پلی تکنیک در رشتهٔ برق شروع به تحصیل کرد و پس از دو سال این رشته را رها کرد و به تحصیل ادبیات فرانسه در دانشگاه لوزان مشغول شد. سال ۱۳۷۵ به علت بیماری پدرش به ایران آمد و از آن پس در تهران اقامت کرد. سال ۱۳۷۵ اولین کار سینمایی خود را در فیلمی غیر از فیلم پدرش انجام داد. لازم به ذکر است بیش از آن در سال ۱۳۷۰ در فیلم دلشدگان کار کرده بود.

 

او برای بازی در فیلم لیلا از پانزدهمین جشنواره فیلم فجر دیپلم افتخار گرفت و برای بازی در فیلم آب و آتش از پنجمین دوره جشن خانه سینما برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شد. لیلا حاتمی اولین جایزه جهانی اش را در سال ۱۳۸۱ از جشنواره مونترال کانادا برای بازی در فیلم ایستگاه متروک گرفت.

 

(۲۱)

22
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>