روبان قرمز با نماد سرخ رنگ خود راهی از میان مرگ به سوی امنیت و عشق باز می کند فیلمی به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا|فیلم

روبان قرمز با نماد سرخ رنگ خود راهی از میان مرگ به سوی امنیت و عشق باز می کند فیلمی به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا

روبان قرمز با نماد سرخ رنگ خود راهی از میان مرگ به سوی امنیت و عشق باز می کند فیلمی به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا

روبان قرمز فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا محصول سال ۱۳۷۷ است. این فیلم در دی ماه ۱۳۷۸ بر روی پرده سینما رفت است.

پرویز پرستویی، رضا کیانیان، آزیتا حاجیان، بازیگران فیلم هستند.

پرویز پرستویی در نقش “داود”، رزمنده‏ایست باقیمانده از سال های جنگ. او زندگی‏اش را وقف پاکسازی منطقه و خنثی کردن مین های مانده از آن سال ها کرده است و به قول خودش دنیا و هوس های دنیایش را خنثی می‏کند..
“جمعه” با بازی رضا کیانیان، مردی افغانی است با گذشته‏ای مبهم. وی زنش را در افغانستان از دست داده و اینک در گورستان تانک ها در تنهایی خویش کتاب می‏خواند، ساز می‏زند و به زنش فکر می‏کند.
آرامش این دو مرد با ورود «محبوبه» به هم می‏خورد. وی زن جوانی ست که بعد از سال ها به مزرعه ی پدرش در جنوب ایران بازگشته است تا در آنجا ساکن شود، ولی ارث پدری را ویرانه‏ای محصور در روبان های قرمز می‏یابد. محبوبه آرمانی نیست اما او فقط به واقعیات اعتقاد دارد. او، نماد مردم عادی است. آزیتا حاجیان نقش محبوبه را ایفا می کند.
جدای از این سه شخصیت، حضور دو حیوان، سگ و لاک‏پشت نیز اهمیت دارد. هر مرد حیوانی دارد که به تعبیری نشان‏دهنده نیمه پنهان شخصیت اوست.

این فیلم سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی (ابراهیم حاتمی‌کیا) و نقش اول زن (آزیتا حاجیان) را در بخش بین‌الملل و سیمرغ بلورین بهترین تدوین (هایده صفی‌یاری) را بخش مسابقه سینمای ایران دریافت کرد.

(۳۰)

31
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>