واکنش رضا کیانیان به مخالفان اسکار فرهادی / خبر | فیلم

واکنش رضا کیانیان به مخالفان اسکار فرهادی / خبر

واکنش رضا کیانیان به مخالفان اسکار فرهادی / خبر :

به نقل از ایسنا , رضا کیانیان گفت: انسان‌ها برای کسب احساس امنیت معمولا شبیه هم می‌شوند و انگار جریانی ما را وا می‌دارد که شبیه خودمان نباشیم. چراکه عده‌ای همواره ما را در جمع حمایت می‌کنند و این احساس امنیت ما را از بروز فردیتمان باز میدارد.

 

وی گفت: این روزها کسب اسکار توسط اصغر فرهادی لق لقه دهان همه شده است و درباره علت آن صحبت میکنند. اما عدهای از این که آقای فرهادی اسکار گرفته است، خوشحال نیستند و بیشتر ناراحت هستند که چرا آن‌ها اسکار نگرفته‌اند؟! اساسا چرا باید درباره یک ماجرای خوشحال کننده آنقدر بحث شود؟! به این دلیل که اصغر فرهادی یک نفر است. اما ما یاد نگرفته‌ایم بدانیم که او جزء ماست. حال اگر تیم فوتبال ایران با هر تیمی بازی کند و ببرد، همه مان خوشحال میشویم و شادی می‌کنیم. باید یاد بگیریم به دیگران ایراد نگیریم؛ بلکه به خودمان ایراد بگیریم.

 

کیانیان خاطر نشان کرد: هنرمندان به دلیل این که برای خلق هنر مجبورند فردیت داشته باشند، ابتدا به خود نگاه میکنند. هنر هیچ وقت ابزار و وسیلهای برای چیز دیگر نیست. بلکه مثل نقاشی ناب است نه مثل بیلبورد و تبلیغات تجاری که شبیه‌اش را هرجا ببینیم.

 

وی با اشاره به این که برای آن که خودمان باشیم باید کودکانه زندگی کنیم، گفت: وقتی قرار است خودمان باشیم، باید به درون خود برگردیم، کودکانه زندگی کنیم و بازیگوش باشیم. زیرا برای کودکان مهم نیست که دیگران چه می‌گویند. هر فرد با استخراج گنج درون خود در جهان یگانه و مثال زدنی خواهد شد. در این صورت است که اگر در جهان تنها باشیم، وحشت نمیکنیم به همین دلیل است که هنر را دوست داریم. زیرا هنر انسان را بازیگوش می‌کند و به فردیت می‌رساند.

(۲۷)

28
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>