یاد رسول ملاقلی پور با کاشت نهال در موزه سینما زنده می شود | فیلم

یاد رسول ملاقلی پور با کاشت نهال در موزه سینما زنده می شود

یاد رسول ملاقلی پور با کاشت نهال در موزه سینما زنده می شود.

به مناسبت دهمین سالروز درگذشت رسول ملاقلی پور یاد و خاطره این فیلمساز سینمای ایران با کاشت نهال در موزه سینما زنده می شود.
مراسم گرامیداشت یاد و خاطره رسول ملاقلی پور به مناسبت دهمین سال درگذشت این فیلمساز با حضور خانواده این کارگردان در موزه سینمای ایران برگزار می شود.

در این مراسم که در تاریخ ۱۴ اسفندماه ساعت ۱۷ در محوطه باز موزه سینما برگزار می شود، جمعی از اهالی سینما و رسانه خانواده ملاقلی پور را همراهی می کنند و به یاد این فیلمساز به شکل نمادین نهالی را می کارند.

علاوه بر خانواده رسول ملاقلی پور، دوستان و همکارانی که با این کارگردان همکاری داشته اند درباره او صحبت می کنند.

رسول ملّاقلی‌پور (زاده ۱۷ شهریور ۱۳۳۴ تهران – درگذشته ۱۶ اسفند ۱۳۸۵) کارگردان، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس اهل ایران بود. ملاقلی‌پور از کارگردانان سینمای جنگ و اجتماعی ایران بود و توانست با فیلم پرواز در شب، سیمرغ بلورین بهترین فیلم را از جشنواره فیلم فجر دریافت کند پس از فوت ملاقلی پور نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر برای یک عمر فعالیت به خانواده وی اهدا شد .

(۶)

7
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>