با انوشه انصاری نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۷ آشنا شوید | فیلم

با انوشه انصاری نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۷ آشنا شوید

با انوشه انصاری نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۷ آشنا شوید.

اصغر فرهادی به دلیل قانون منع سفر شهروندان هفت کشور به خاک آمریکا،‌ اسکار ۲۰۱۷ را تحریم کرد و دو چهره‌ی سرشناس ایرانی ساکن آمریکا را به عنوان نماینده‌های خود و فیلم فروشنده به آکادمی معرفی کرد. انوشه انصاری، اولین فضانورد ایرانی و پرفسور فیروز نادری، در اسکار حضور خواهند داشت.

 

انوشه انصاری زاده‌ی ۲۱ شهریور ۱۳۴۵ در مشهد است و در ۱۸ سالگی همراه خانواده‌ی خود به آمریکا مهاجرت کرد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی الکترونیک و علوم رایانه از دانشگاه جورج میسونِ ویرجینیا و مدرک کارشناسی ارشدش را در زمینه مهندسی الکترونیک از دانشگاه جورج واشنگتن دریافت کرده است. انصاری در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته‌ی ستاره‌شناسی در دانشگاه سوئین‌بورن است تا دومین مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت.

 

انوشه انصاری اولین فضانورد ایرانی، اولین زن گردگشر فضایی و چهارمین نفری است که هزینه سفر فضایی خود را پرداخت کرده است. در سال ۲۰۱۵ جامعه ملی فضای آمریکا جایزه‌ی «پیشگام فضا» را به انصاری اهداد کرد. او به همراه برادر همسر خود در سال ۲۰۰۳ جایزه‌ی ۱۰ میلیون دلاری سالیانه‌ای را به نام «انصاری اکس-پرایز» (Ansari X-prize) بنیان کرد. هدف این جایزه تشویق بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و ورود به بازار سفرهای فضایی است.

 

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۰۶، فضاپیمای سایوز حامل انوشه انصاری از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب و اقامت ۹ روزه‌ی انصاری در ایستگاه بین‌المللی فضایی آغاز شد. او در روی لباس خود دو پرچم ایران و آمریکا را الصاق کرده و دلیل این کار را اظهار دِین به خود و این دو کشور که در موفقیت وی نقش داشتند اعلام کرد.

 

انوشه انصاری کتاب زندگی‌نامه‌ی خود را با نام «رویاهای من برای ستارگان» تألیف کرده که در آن از سختی‌های مراحل آموزشی برای آمادگی سفر فضایی گفته است.

 

(۵۴)

55
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>