شصت ثانیه با سینما : گمانه زنی ها از احتمال برنده شدن فروشند در اسکار خبر می دهد | فیلم

شصت ثانیه با سینما : گمانه زنی ها از احتمال برنده شدن فروشند در اسکار خبر می دهد | فیلم

شصت ثانیه با سینما : گمانه زنی ها از احتمال برنده شدن فروشند در اسکار خبر می دهد. خاطرات اسب سیاه در چارسو نقد می شود

فاینبرگ که پیش از این پیروزی فیلم «او» ساخته پل Bridge ورهوفن در بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز گلدن گلوب را به درستی پیش‌بینی کرده بود، اعتقاد دارد امسال جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان به «فروشنده« به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران می‌رسد، هرچند به اعتقاد او این جایزه باید به «تونی اردمان» ساخته مارن آده از آلمان اعطاء شود.

او دلیل پیروزی «فروشنده» را چنین توصیف کرده است: کمدی آلمانی تونی اردمان در فصل جوایز سینمایی محبوب بود و انتشار خبر بازسازی انگلیسی‌زبان آن با بازی جک نیکلسن، فیلم را بیشتر برجسته کرد، اما زمانی ردیف جلو را از دست داد که اصغر فرهادی گفت به خاطر تلاش دونالد ترامپ Trump رئیس جمهور آمریکا برای منع سفر شهروندان هفت کشور با اکثریت مسلمان، اسکار را تحریم می‌کند. به رای‌دهنده‌هایی نگاه کنید که برای توبیخ ترامپ، کاری می‌کنند که فرهادی پنج سال بعد از دریافت جایزه اسکار فیلم خارجی‌زبان برای «جدایی نادر از سیمین»، بعد از فلینی، برگمان و سائورا، تنها فیلمسازی شود که در این بخش بیش از یک جایزه گرفته است.

(۷)

8
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>