وقتی که رضا عطاران برای مهناز افشار گیتار میزند در نهنگ عنبر ۲ | فیلم

وقتی که رضا عطاران برای مهناز افشار گیتار میزند در نهنگ عنبر ۲ | فیلم

وقتی که رضا عطاران برای مهناز افشار گیتار میزند در نهنگ عنبر ۲ 

نهنگ عنبر با نگاه نوستالژیک بیانگر مرد عاشق پیشه ایی به نام ارژنگ صنوبر ( رضا عطاران ) است که از دوران کودکی دل در گرو عشق دختری به نام رویا ( مهناز افشار ) داده است. اما عشق خالص ارژنگ به رویا اتفاقات مختلفی به همراه دارد…

سامان مقدم کارگردان “نهنگ عنبر “متولد سال ۱۳۴۷ می باشد و فارغ التحصیل رشته سینما است .

 

مقدم اولین تجربه سینمایی خود را با دستیار کارگردانی ” ردپای گرگ ” در کنار مسعود کیمیایی بدست آورد. وی پس از این همکاری، در فیلمهای “ضیافت ” و “سلطان »” نیز دستیار کارگردان مسعود کیمیایی بود تا اینکه در سال ۱۳۷۷ اولین فیلم بلند خود به نام “سیاوش”را کارگردانی کرد که با استقبال مناسبی مواجه شد. مقدم در سالهای بعد آثار موفقی از جمله فیلم پرفروش “مکس ” را کارگردانی کرد که با استقبال بسیار خوب تماشاگران همراه بود.

“نهنگ عنبر ” هفتمین فیلم بلند سینمایی سامان مقدم می باشد که در مقایسه با ساخته کمدی قبلی کارگردانش یعنی “مکس”، اثری جسورتر و رو به جلوتر محسوب می شود که در امتداد خط قرمزهای فیلمسازی قدم برداشته است.

از جمله  اتفاقات رویارویی کمیک گونه “ارژنگ صنوبر” و تیراندازی او به سمت یک عراقی است که او را استهزا کرده است. این عراقی به این خاطر که به “ارژنگ” گفته در ایران چیزی به نام موسیقی وجود ندارد هدف گلوله او قرار می گیرد.

از مهم‌ترین ویژگی‌ های “نهنگ عنبر” میتوان به این مطلب اشاره  کرد : با اینکه فیلم در خط کلی، قصه‌ای ساده، آشنا و قابل پیش‌بینی را دنبال می‌کند، توانست مخاطب را تا پایان با خود نگه دارد بطوریکه بعد از فیلم “محمد رسول الله” دومین فیلم پرفروش سال ۹۴ را به خود اختصاص دهد.

(۹۴)

95
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>