تیزر تمارض تنها فیلم ایرانى حاضر در فستیوال برلین رونمایی شد | فیلم

تیزر تمارض تنها فیلم ایرانى حاضر در فستیوال برلین رونمایی شد

تیزر تمارض تنها فیلم ایرانى حاضر در فستیوال برلین رونمایی شد.

تنها نماینده سینمای ایران در جشنواره برلین ، «تمارض» ساخته عبد آبست است. این فیلم در بخش فوروم جشنواره برلین پذیرفته شد.

نام ۴۳ فیلم شرکت‌کننده در بخش فوروم جشنواره فیلم برلین اعلام شد و «تمارض» ساخته عبد آبست تنها فیلم ایرانی حاضر در این بخش است. «تمارض» یک فیلم تجربی است که در یک سوله سال گذشته جلوی دوربین رفت و مهرماه امسال آماده نمایش شد.

عبد آبست را با بازی در نقش پرویز در فیلم «ماهی و گربه» می‌شناسیم و این سال‌ها در تئاتر فعال بوده و در سال ۲۰۱۴ فیلم نیمه‌بلندش «گوشه» را در مقام کارگردان در جشنواره قاهره داشته است. «گوشه» که تنها یک بازیگر و یک لوکیشن داشت، کمتر در ایران دیده شده است. آبست در فیلم جدید شهرام مکری «هجوم» هم بازی می‌کند.

بخش «فورم» ویژه فیلم‌های مستند و تجربی و با تاکید بر فیلم‌سازان جوان از سراسر جهان است که در این بخش،هیچ محدویتی از لحاظ فرمت وجود ندارد. فیلم‌هایی از کشورهای چون آلمان، آرژانتین، دانمارک، کره جنوبی، مکزیک، آمریکا، تونس، فرانسه، اسپانیا، ژاپن، گرجستان، هند و چین در این بخش حضور دارند که در این میان ۲۹ فیلم اولین نمایش جهانی خود را تجربه می‌کنند.

در خلاصه داستان آن آمده است: «سه پسر جوان به منزل یک پیرمرد می‌روند.» پخش جهانی فیلم برعهده محمد اطبایی است و حمید خضوعی ابیانه فیلم‌بردار آن و هایده صفی‌یاری تدوین‌گر بوده است. عبد آبست، وحید راد، مجید یوسفی، دانیال خجسته، شهرزاد سیفی، اَصغر پیران، جواد پورحیدری،جواد پولادی، علیرضا ساوه درودی، ایمان بسیم، حنانه شاهرخی، حسن و حسین جعفری در فیلم بازی کرده‌اند.

شصت‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از ۹ تا ۱۹ فوریه ۲۰۱۷ (۲۱ بهمن تا اول اسفند) به ریاست هیأت داوران «پل ورهوفن» کارگردان هلندی برگزار می‌شود.

(۱۱)

12
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>