رقصیدن جنجالی و خنده دار در فیلم سینمایی اخراجی ها | فیلم

رقصیدن جنجالی و خنده دار در فیلم سینمایی اخراجی ها | فیلم

رقصیدن جنجالی و خنده دار در فیلم سینمایی اخراجی ها

«اخراجی‌ها» دومین قسمت از تریلوژی «اخراجی‌ها» به کارگردانی «مسعود ده‌نمکی» امروز سه‌شنبه ۲۵ فروردین از ساعت ۱۷:۳۰ در محل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان (مرکز فرهنگی سیدالشهدا) به نمایش در خواهد آمد.

پس از نمایش فیلم قرار است جلسه نقدوبررسی «اخراجی‌ها۲» ساعت ۱۹:۳۰ با حضور «مسعود ده‌نمکی» کارگردان فیلم برگزار شود.

اکبر عبدی، امین حیایی، حسام نواب‌صفوی، محمدرضا شریفی‌نیا، ارژنگ امیرفضلی، عبدالرضا اکبری، بیوک میرزایی، محمود مقامی، سیدجواد هاشمی، قاسم زارع، جواد رضویان، شیلا خداداد، نگار فروزنده، نیوشا ضیغمی، منوچهر آذر، میناجعفرزاده، ابوالفضل همراه، شاهرخ نورمحمدی، لیلا بلوکات از جمله بازیگران شناخته شده‌ای هستند که در «اخراجی‌ها۲» بازی کرده‌اند.

«اخراجی‌ها۲» دومین قسمت از تریلوژی «اخراجی‌ها» خواهد بود و به روایت حال و هوای دوستان مجید سوزوکی در اسارت می‌پردازد و ادامه سرنوشت دوستان مجید و خانواده‌های آنان پس از شهادت وی را به تصویر می‌کشد.

آیا ما حق داریم، به دلیل نگرش ایدئولوژیک خود، بین دو فیلم پرفروش که هر دو بد ساخته شده اند و هر دو از شگردهای سرگرم کننده سطحی برای جذب عامه مردم، خوب استفاده کرده اند، تبعیض قائل شویم و فروش یکی را نشانه ای بر درستی فیلم و دیگری را نشان لاشعوری عوام بدانیم؟ مشخص است که منظور من آتش بس و اخراجی هاست. در ادامه باز هم به آنها اشاره ای خواهم کرد.

البته شیوه مطلوب در برخورد با اخراجی ها، رابطه اش با «مارمولک»، «لیلی با من است»، «آتش بس» و هر فیلم دیگر، نقد آنها و کالبد شکافی عوامل گوناگون و عناصر مختلف فیلم، و اثبات مدعای ارزش یابی ارزشی آن یا این فیلم از منظر سینماست. عامه پسند بودن فیلم به تحلیل نیاز ندارد. فیلم می فروشد، پس مردم پسندیده اند؛ اما در واقع چرایش نیازمند بررسی است.

(۴۴)

45
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>