نقد فیلم ایتالیا ایتالیا ساخته کاوه صباغ زاده اکران شده در کاخ جشنواره | فیلم

نقد فیلم ایتالیا ایتالیا ساخته کاوه صباغ زاده اکران شده در کاخ جشنواره

نقد فیلم ایتالیا ایتالیا ساخته کاوه صباغ زاده اکران شده در کاخ جشنواره را از موج آنلاین تماشا کنید.

در فیلم ایتالیا ایتالیا محرومیت نسبی باعث می شود زوجین حتی در زندگی که مملو از زرق و برق است برای دستیابی به اهداف و خواسته هایشان مانعی احساس کنند و نتیجه طبیعی و زیستی این وضع ، آسیب رساندن به خویش است ، اسیبی که حتی به خود زنی هم منجر می شود . چرا که میان انتظارات (خواسته ها) و توانایی ها (داشته ها) اختلال وجود دارد.

ایتالیا ایتالیا که اولین ساخته کاوه صباغ زاده است به تهیه کنندگی پدرش مهدی صباغ زاده ساخته شده و در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

فیلم «ایتالیا ایتالیا» کاوه صباغ‌زاده اثر متفاوتی در سینمای ایران محسوب می‌شود که اگر فیلمساز با وسواس بیشتری ایده جسورانه ساخت فیلمش را پرورش می‌داد، می‌توانست یکی از آثار شاخص سینمای ایران را به عنوان اولین فیلم فیلم کارنامه‌اش ثبت کند. با این وجود «ایتالیا ایتالیا» مطمئنا اثری قابل تامل و قابل دفاع برای صباغ‌زاده‌ای‌ست که اولین تجربه فیلم بلند سینمایی‌اش را در مقام کارگردان تجربه کرده است.

حامد کمیلی، نقش اول فیلم، شخصیتی عاشق ایتالیاست که تمام زندگی‌اش در رویای این کشور غرق شده اما فیلمساز منطق، دلیل و انگیزه‌ای در این عشق نگنجانده است. از طرفی در ابتدای فیلم کاراکتر کمیلی، با دختری آشنا می‌شود که به یک باره از داستان حذف شده و شخصیت دیگری که سارا بهرامی نقشش را ایفا می‌کرد وارد زندگی شخصیت اصلی می‌شود.

 

(۶۹)

70
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>