طناز طباطبایی در سکانسی از فیلم مرگ ماهی به کارگردانی روح الله حجازی | فیلم

طناز طباطبایی در سکانسی از فیلم مرگ ماهی به کارگردانی روح الله حجازی

طناز طباطبایی در سکانسی از فیلم مرگ ماهی به کارگردانی روح الله حجازی 

تصویر محمود کلاری و تدوین هایده صفی یاری و سپیده عبدالوهاب کافی است تا هر نقطه ضعفی در کار یک کارگردان را روتوش کند و در فیلم “مرگ ماهی” هم چنین است و فیلم از نظر ساخت فیلم قابل قبولی است و کارگردان هم کم نمی گذارد اما هر مشکلی هست در قصه ی مرگ ماهی است.
مادری که وصیت کرده پس از مرگ، جنازه‌اش را سه‌روز در خانه نگهداری کنند و بعد از آن به خاک بسپارند تا به این طریق فرزندانش را که از هم دور افتاده اند، بعد از مدت‌ها دورهم جمع کند. انگار این مادر خیلی پیش از این مرده بوده ، درست مثل مرگ یک ماهی در آب.مثل وقتی ماهی در آب هم خفه می شود.

این خانواده در لابلای یادگارهای کودکی چه چیزی را قرار است پیدا کنند ؟ شاید وجدانشان را یا صرفا یک نوستالژی با فلش بک به گذشته و خاطره بازی (که البته خوب درآمده)؟ مگر می شود این بافته های دست مادر را شکافت و در اشل بزرگتر بافت؟

آن چیزهائی که به مرور از دست داده اند چیست؟ بین شادی و عشق کودکانه و این همه نفرت در بزرگی حفره ی عمیقی است که در “مرگ ماهی” پر نمی شود.

بازیگراناین فیلم  : نیکی کریمی ، علی مصفا ، طناز طباطبائی ، بابک کریمی ،ریما رامین فر، بهرنگ علوی ، حسام محمودی ،پانته آ بهرام ، بابک حمیدیان ، مروارید کاشیان، سحر دولتشاهی و رابعه مدنی میباشند.

(۱۶)

17
بازدیدها
در مورد نویسنده
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>